Regionální turistické informační centrum Turnov

Regionální turistické informační centrum Turnov
Address: Náměstí Českého ráje 26, Turnov, Czech Republic
Investor:Město Turnov
Project:2017-18
Completion:2021


Prostor určený pro regionální informační centrum města Turnov je umístěn na Náměstí Českého ráje v centru města na exponovaném místě. Jeho poloha je vzhledem k náplni informačního centra výhodná jak pro místní obyvatele, kteří využívají nabízené služby, tak pro turisty, kteří přijedou navštívit město a okolí.
Naše řešení vychází z daných možností prostoru. Největším zásahem je propojení se stávajícími prostory restaurace. Dojde tak k možnosti rozšíření o návštěvnické centrum, které bude informovat o historii, řemeslech (kamenářství, šperkařství,...) a krásách blízkého okolí (Český ráj). V tomto zvětšeném prostoru, který bude vizuálně propojený s informačním centrem, se mohou konat i krátkodobé výstavy pomocí zavěšených posuvných systémů. Nalezneme zde i takzvanou klidovou zonu, kde si mohou dát turisté drobné občerstvení či zajít na toaletu. Celý prostor by měl být vybaven volným přístupem k wifi. Prostor bude vybaven přenosným nábytkem na sezení (taburetky s logem RTIC) či stolky o dvou výškových úrovních.
Prostor návštěvnického centra jsme nechtěli navrhnout jako muzeum, ale jako „ochutnávku“ toho, co Turnov nabízí. Jednotlivá témata proto chceme ukázat spíše z praktického využití, než jako exponáty ve specializovaných muzeích. Horolezectví – skála a na ní ukázka kruhů, vrcholových knížek či vázání uzlů, řemesla – strom plodů místních umělců či škol, granáty – možnost vyzkoušení nalezení v rýžovišti.
BLOK_architekti
0 comments
add comment

more buildings from BLOK_architekti