Paris Opera

Opéra National de Paris

Paris Opera
Architect: Charles Garnier
Sochařská spolupráce:Aimé Millet
Address: Place de l'Opéra, Paris, France
Contest:1858-61
Completion:8.1861 - 5.1.1875


back to article
2 comments
Skvělé!
Michaela
| 24.06.22 11:44
Úžasně zpracovaný článek a fotky! Díky
Garnier
LUDVIKA KANICKÁ
| 30.06.22 08:32
Opera Garnier je klenot pařížské architektury 19.století a bezedná studnice informací. Možná by čtenáře mohlo zajímat, že původní sochy z fasády jsou umístěny v Musée Orsay (skvěle dílo italské architektky Gae Aulenti), na fasádě jsou jejich kopie od Paula Belmonda, otce známého herce. V muzeu je rovněž model divadla, jehož svislý řez názorně představuje technické zázemí budovy, např. prostor pro kulisy, nad jevištěm , od kterého se odvíjí charakteristický tvar stavby. Další zajímavostí je maketa blízkého okolí opery umístěná pod skleněnou podlahou. Interiér opery se stal dějištěm filmu Velký flám s Louisem de Funes. Škoda, že fasádu opery "zdobí" parkující autokary.
,
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.