Realizační dokumentace:Valbek s.r.o. | Lukáš Vráblík, Ondřej Matoušek
Realizační firma: Hochtief a.s. | Petr Vítek
Investor:Obec Lužec nad Vltavou, starosta Patrik Rollo
Project:2015
Completion:2020
Price:50 000 000 CZK


back to article
2 comments
Já nevim...
šakal
| 13.04.21 11:12
Není to nějaké takové trochu moc velké? I když… třeba ta věc při pohledu přímo na místě působí celkem přiměřeně. Je tam krajina okolo plochá, spousta místa… I ten kostel je celkem daleko, tak se to snad nebude přetlačovat s něčím jiným v okolí. A štíhlé to je taky. Při tom rozponu se asi nedalo vymyslet nic moc jiného. Snad jen oboustranný pylon.

(Taky by se mohlo do článku napsat, že tam býval až do výstavby lávky přívoz. S pramicí poháněnou proudem řeky...)

To místo celkem dobře znám – byl jsem tam nejmíň třikrát. Nechápejte to špatně. Romantiky původního stavu neželím. Už jsem si vyzkoušel, jaké to je, když zastavíte před přívozem a nemůžete dál, jelikož je vysoká voda. Ale přeci jen…
Líbí
Cora
| 16.05.21 09:47
Dnes jsem přes lávku jela na kole. Moc se mi líbí jak z dálky, tak zblízka. Krajinu nijak nenarušuje a působí velmi "lehce" a subtilně. Možná bych uvítala, aby byla širší kvůli potkávání cyklistů a chodců, ale provoz tu nebude velký jako například na lávce Tróji, takže šíře bude stačit nebo z kola sesednu. Každopádně přejezd přes vodu bude jednodušší (a méně dobrodružný) než přes lávku parovodu.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Petr Tej, Marek Blank, Jan Mourek