Kino Aero

Bar a předsálí

Kino Aero
Spolupráce:Silvie Luběnová - maestrokatastrof - svítidla
Address: Biskupcova 31, Žižkov, Prague, Czech Republic
Investor:Městská část Praha 3 / Pro-AERO o.s.
Completion:2011
Area:190 m2


Aero je kino, ve kterém se budete vznášet...

Kultovní klubové kino s vlastní specifickou atmosféru, kterou vedle samotného prostoru utváří  především zážitky, akce a lidé s ním spojení.

Když nás provozovatelé kina oslovili s možností navrhnout rekonstrukci baru a předsálí, tak jsme rozhodně neváhali. Největší otázkou však byly podmínky samotného zadání: "Dokázali byste navrhnout interiér baru do čtrnácti dní a posléze vše prosadit před investorem, kterým je Praha 3, následně vše projednat s daným projektantem a nakonec vše uhlídat při realizaci?". Vzhledem k tomu, že patříme mezi velké fanoušky kina, šli jsme do toho bez zaváhání.

I přes počáteční drobné konfrontace s investorem se podařilo zachovat některé specifické detaily jako třeba subtilní ocelové rámy původních oken a snad i celkově lehce "syrový" pocit z klubového kina. Nový prostorný bar obslouží oproti předchozímu větší počet hostů. Pro spolupráci na svítidlech jsme oslovili Silvii Luběnovou aka maestrokatastrof, která autorsky pojednala 24 kulatých žárovek. Osvětlení celého prostoru nabízí několik různých hladin dle aktuální potřeby, od prosvětleného předsálí až po atmosféru nočního baru. Barevnost jsme záměrně ponechali v tónech černé, bílé a škále několika zelených odstínů, které byli charakteristické pro staré Aero.

Předsálí propojuje motiv černobíle pruhované podlahy, která funguje jako pomyslná filmová klapka oddělující realitu od světa iluzí, ve kterém už se budete jenom vznášet...
4 comments
add comment
Subject
Author
Date
Ještě k většímu baru
Milhaus
28.12.11 01:34
a co na to autoři?
josef
28.12.11 04:36
Konec Aera
Viktor
02.01.12 08:14
show all comments

more buildings from A1Architects