Kancelářské prostory Cetelem ČR v Praze

Kancelářské prostory Cetelem ČR v Praze
Spolupráce:Milan Bulva, Lukáš Pinkava, Bohdan Špaček
Address: Karla Engliše 5, Smíchov, Prague, Czech Republic
Investor:Cetelem ČR, a. s.
Project:2004 - 2006
Completion:2005 - 2006
Area:5140 m2
Built Up Space:17800 m3
Price:57 000 000 CZK


Interiér pro firmu Cetelem, poskytující úvěrové služby, zahrnuje přízemí a čtyři patra nové kancelářské budovy v Praze na Smíchově.
Základem dispozičního řešení jsou vlnící se skleněné příčky, oddělující kanceláře od společných prostor. Díky skleněným příčkám proniká dostatek světla do středu domu a vzájemný vizuální kontakt celý prostor patra spojuje. Míra soukromí v jednotlivých kan- celářích je laděna pomocí pískovaného rozpadajícího se rastru na skleněných příčkách.
Logo společnosti, červený čtverec na zeleném poli, inspirovalo barevné řešení interiéru. Červené kostky vstupu a obslužných jader jsou záchytnými body v jinak zeleném lese. Abstrahované logo proniklo i na fasády domu – zelená a červená mlha s vypadlým nápisem Cetelem propaguje firmu zvenčí.
Mladé a neformální atmosféře pracovního týmu odpovídá sportovní podlaha, ponechané plochy betonových konstrukcí, nástěnky z pozinkova- ného plechu na skříních nebo povrchové vedení kabeláže v husích krcích. Hravost interiéru dotvářejí červení pavouci křesel na kolečkách z in-line bruslí, označení kuchyněk piktogramy vidliček nebo symbol žárovky na zrcadlech toalet.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
kinedryl
kinedryl
05.01.10 08:02
show all comments

more buildings from D3A spol. s r.o.