Interiér vily v Mladé Boleslavi

Interiér vily v Mladé Boleslavi
Architect: Veronika Pánková
Autor domu:Ing. arch. Petr Brabec
Completion:2017-20


Příběh tohoto domu, s panoramatickým výhledem na město Mladá Boleslav, se začal psát v roce 2016. Majitelé domu mě přizvali k procesu před kopnutím do země, za což jsem byla velmi ráda. Možnosti tak nebyly nijak omezené. Samotný interiér je výsledek společné práce s investory, kteří sami mají vytříbený vkus, s jejich přístupem byla radost na interiéru pracovat.

Hlavní hmota vily se skládá ze tří podlaží.

Spodní patro je přímo propojeno se zahradou a obsahuje wellness část s bazénem a saunou, hernu s menší kuchyní a technické zázemí domu s prádelnou. Hlavní multifunkční místnost herny, ukrývá ocelovou vinotékou, která je vetknuta pod jinak nevyužitelné místo podprostoru schodiště. Kuchyně je částečně kryta magnetickým posuvným panelem, který dnes rádi využívají nejmladší dva členové rodiny.

Prostřední, nástupní podlaží obsahuje garáž, která je vnímána díky prosklení s pracovnou i komunikační chodbou spíše jako součást samotného interiéru. Průhled skrze tři prostory zároveň příjemně prosvětluje schodiště. Hlavní komunikační chodba na sebe váže linii šatny, toalety a místnost, kterou jsme pracovně nazvali černou kuchyní. Prostor, který je propojen s hlavní kuchyní otvorem v obkladu zadní stěny za pracovní linkou. Jedná se o místnost skladu potravin a objemnějšího kuchyňského vybavení s rozšířenou možností přípravy díky pracovní ploše a dřezu. Vše špinavé tak může být očím v hlavním obytném prostoru skryté. Stejnou myšlenku drží hlavní kuchyně, kde má například varná konvice a toustovač speciální boční zásuvku v ostrůvku.

Pracovna oddělující garáž od hlavního prostoru je pro změnu opticky propojena s obývacím prostorem oboustranným krbem.

Materiálová skladba hlavního prostoru, stejně jako celého domu, drží minimalistický koncept. Kombinují se studené povrchy pohledového betonu, kovu, skla a dřeva v kouřově-medovém nádechu, který dodává interiéru teplou složku.

Třetí podlaží domu je čistě soukromé. Obsahuje hlavní ložnici s šatnou a koupelnou, dva dětské pokoje a "dětskou" koupelnu. Třetí podlaží je propojeno s hlavním patrem ocelovým schodištěm s dubovými nášlapy. Zábradlí schodiště v posledním patře tvoří dlouhá komoda, která ukrývá praktický úložný prostor např. pro lůžkoviny, ručníky či cokoliv, co nechcete mít v šatně s oblečením. Na chodbě je mimo jiné knihovna s posuvným zrcadlovým panelem. Za zmínku stojí více než praktický shoz prádla, který vede celým domem až do spodní prádelny. Shoz je přístupný z obou horních koupelen, v koupelně rodičů je skrytý za zrcadlovými dvířky úložné skříňky nad umyvadly.

Důležitou vrstvou návrhu byla elektroinstalace. Každý prostor má více pozic a zdrojů osvětlení, které po setmění dotváří dle volby a nálady majitelů vnitřní atmosféru domu. Dům má mimo jiné i rekuperaci vzduchu a venkovní stínění prosklených ploch screenovými roletami. Vyjma solitérních prvků jako je jídelní stůl, židle, křesla, je veškerý nábytek vyroben na míru dle návrhu nábytku, které byl před poptáním výroby ve spolupráci s investory, a jejich představami, doladění do posledního šuplíku. Lze tak celým domem držet jednotné materiály a docílit počátečního přání, aby byl dům moderní, nadčasový, ale i jednoduchý, komfortní a praktický.
0 comments
add comment

more buildings from Veronika Pánková