HNÍZDO

Rekonstrukce panelového bytu, Ostrava

HNÍZDO
Rekonstrukce bytu v 8. patře panelového domu nedaleko centra Ostravy byla dokončena v roce 2021. Byt je užíván mladým párem k bydlení i práci. Lodžie bytu s krásným výhledem na město je orientována na západ.

Dispozice 3+1 byla upravena na velkorysý byt 2+kk. Původní kuchyně byla propojena s koupelnou změněna na wellness s finskou saunou, vanou a sprchovacím koutem ve společné mokré zóně s výhledem ze západního okna.

Ve východní částí dispozice je umístěna pracovna oddělená od okolních prostor polykarbonátovými stěnami. V případě potřeby je možné pracovnu opticky uzavřít skládacími okenicemi. Spojovací prostor mezi vstupním prostorem, pracovnou a hlavním obytnou místností je využit jako kuchyně. Hlavní obytný prostor je vybaven lehkým dobře přenositelným nábytkem a slouží jako jídelna, tělocvična, ateliér, herna pro virtuální realitu a k relaxaci po wellness i během dne.

Betonové panely byly očištěny od původní omítky, vyspraveny rektifikační maltou a natřeny jednotícím nátěrem. Hrubý beton je doplněn vestavbami z kartáčovaných smrkových biodesek. Materiály jsou voleny s ohledem na jejich možné namočení.

Panelové domy typu BP-70-OS-R jako jedny z mála nabízí možnost realizovat balkónové okno hlavního obytného prostoru na celou délku zdi. Panel tvořící parapet balkónového okna byl seřezán a mezi balkonem a hlavním obytným prostorem byla realizována skleněná stěna. V prostorách balkónu vznikla malá zimní zahrada přístupná z vyvýšené platformy, jenž plynule přechází z balkónu do interiéru bytu, kde vytváří posezení, úložné prostory a vyvýšený prostor pro postel. Balkónové dveře je možné zcela otevřít a propojit tak prostor se zimní zahradou.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Betonové plochy
Adél Loki
25.03.22 09:49
show all comments

more buildings from TVARY