Fruli Cafeteria

Fruli Cafeteria
Address: Zámečnická 181/3, Brno, Czech Republic
Completion:listopad 2020
Area:125 m2


Návrh interiéru kavárny Fruli byl inspirován samotnou firmou a filozofií jejích zakladatelů, kteří nás ohledně návrhu oslovili. Fruli je rodinná firma, zaměřující se na ruční výrobu sirupů, zajímavých čokolád, dortů a jiných pokrmů. Všechny jejich produkty jsou ručně vyráběné, z čerstvých surovin, bez užití jakýchkoliv přidaných látek, formou nejkvalitnějších přírodních postupů.

Právě tato filozofie inspirovala i náš přístup. Snažili jsme se vytvořit surový prostor, bez zbytečných přidaných dekorací. Prostor, oslavující zvolené materiály a jejich textury, které jsou prezentovány v původní a čisté formě.

Hlavními zvolenými materiály byly: beton, dřevo, sklo a textilie. Betonové podlahy a stěny ponechané v surovém stavu představují neutrální ustupující pozadí, které oslavuje navržené interiérové dominanty, jako: živý strom, luxferovou stěnu, nebo schodové sezení. Formou těchto prvků, bylo naší snahou expandovat uliční prostor až do interiéru kavárny, a vytvořit tak místo, kde se lidé budou cítit příjemně a uvolněně. Prostor, který patří všem a nikomu.

Navržená luxferová stěna nejen že zajišťuje dostatek soukromí, ale zároveň umožňuje přísun denního světla do prostoru zázemí restaurace a vytváří tak příjemnější podmínky pro práci. Dřevěné prvky celý prostor zateplují a zútulňují. Abychom celý prostor kavárny opticky zvětšili, umístili jsme v horním patře daného loftového prostoru nad každý stůl velké kruhové zrcadlo doplněné o závěsné svítidlo.

Místo zbytečných doplňkových dekorací, jsme interiér zaplnili zelení, která nejen že působí pozitivně na psychiku návštěvníků a personálu, ale zároveň přispívá ke kvalitě vzduchu a podporuje naši snahu expandovat exteriérový uliční prostor i do interiéru kavárny.
0 comments
add comment

more buildings from Studio Identity Design Ltd