Interiér chaty v Orlických horách

Interiér chaty v Orlických horách
Autor stavby:Mirhaus s.r.o.
Autor studie domu: Ing. arch. Tibor Csukás
Project:2014-16
Completion:2016-17


Novostavba horské chaty se nachází v Čenkovicích v Orlických horách. Chata s bazénem, finskou saunou, posilovnou, domácím kinem a vinárnou slouží k rekreaci rodiny majitelů a nachází se v ní i pět pokojů apartmánového typu, které je možno si pronajmout.

Masivní dřevostavba na zděném 1.PP je postavena ze smrkových CLT panelů. Nosný systém stěny je tvořen v celé ploše dřevěným materiálem, který je vždy z jedné strany pohledový. Stropní trámy a podhledy jsou také z masivního smrkového dřeva. Z toho vychází celkový koncept interiéru. Nepohledové stěny jsou obloženy smrkovou biodeskou, z biodesky je také většina na míru vyrobeného mobiliáře a dveře v obou nadzemních podlažích. Při řezání panelů vzniklo množství velkých zbytků, které byly využity pro výrobu zábradlí a některých kusů nábytku. Smrkové dřevo je doplněno černými ocelovými prvky.

Těleso krbu bylo vestavěno do dřevěné stěny s úložným prostorem a obloženo černým ocelovým plechem, z něhož je i vyložení niky na dřevo.

Na podlaze v 1.PP, bazénu a koupelnách je položena velkoformátová keramická dlažba, ve vstupních prostorách celoplošný čistící koberec a ve většině ostatních místností je masivní dubová podlaha. V ložnici majitelů, dětských pokojích a domácím kině je celoplošný koberec.

Převažující dřevo je doplněno neutrální šedou, černou a bílou barvou s akcenty žluté v apartmánech, červené v dívčím a modré v chlapeckém pokoji.

Stěny v 1.PP jsou omítnuty a opatřeny bílým nátěrem, stropy byly ponechány v surovém betonu. Pouze stěny vinárny byly z důvodu zútulnění prostoru obloženy biodeskou. Dveře jsou zde z vysokotlakého laminátu v šedé barvě a matném provedení.

Svítidla byla zvolena v jednoduchém designu převažujících černých válečků. Některá byla vyrobena atypicky ve spolupráci s firmou Ateh.

Zadáním investora bylo navrhnout jednoduchý a nadčasový interiér přispůsobený jeho účelu a místu. Jedním z halvních požadavků bylo maximálně využít kapacitu pro ubytování i větších rodin s dětmi a úměrně tomu vytvořit dostatek úložných prostor.  Místa pod schody v chodbách jsou využita pro ukládání lyžařských přileb a věšáky na bundy. V apartmánech jsou na míru vyrobené rozkládací pohovky a matrace na spaní jsou umístěny také na galeriiích.

V obytném prostoru soukromé části je pod masivní dubovou deskou jídelního stolu ukryt kulečník, v zásuvkách dětských postelí další matrace pro přespání kamarádů.

Díky neobvykle vstřícnému a aktivnímu přístupu klientů a profesionalitě prováděcích firem se podařilo dotáhnout interiér do posledního detailu.
0 comments
add comment