Apartmánový dům Coco Bay, Kostarika

Apartmánový dům Coco Bay, Kostarika
Address: Coco Bay Estates 70, Coco, Costarica
Project:2019
Completion:2022
Area:512 m2
Built Up Area:376 m2
Price:30 000 000 CZK


Stavba se nachází v soukromém kondominiu Coco Bay Estates s nonstop správou a ochranou. Orientace pozemku je čistě jižní a koresponduje s výhledem do klesajícího údolí s úchvatnou vegetací. Výhled byl určujícím faktorem pro modelaci hmoty domu. Stavba je koncipována jako solitérní, jak je v areálu obvyklé. Dům je členěn do dvou křídel, ve kterých je umístěno po dvou apartmánech nad sebou. Jižní čela apartmánů jsou vždy zakončena vnější lodžií, která cloní obývací prostory před ostrým slunečním svitem. Křídla domu vytváří vnitřní atrium s palmovou vegetací, která navazuje na předsazený bazén s vnější kuchyní v tradičním pojetí. Parkování osobních automobilů je řešeno na příjezdové komunikaci.

Dispoziční schémata apartmánů jsou téměř identická. Vstup je řešen ze střední komunikační části domu. Vstupní chodba propojuje ložnicovou část apartmánu s obývacím prostorem. Jižní ložnice je určena pro přechodné ubytování návštěv. Severní chladnější pokoje jsou určeny residentům a mají k dispozici vlastní koupelny. Obývací prostor je kónického půdorysu a zužuje se směrem k jižní lodžii. U vstupu je umístěna kuchyňská linka s barovým pultem navazujícím na komfortní jídelní stůl. Prostorná sedačka s TV sestavou navazuje na vnější lodžii se zahradním mobiliářem a výhledem do údolí. Skleněné zábradlí lodžií je osazeno i v přízemí, a to jak z důvodu zachování soukromí, tak i jako ochrana před všudypřítomnou faunou.

Základová konstrukce objektu je provedena jako železobetonový rošt s vrchní základovou deskou. Nadzemní svislé nosné i nenosné konstrukce jsou z betonových prolévacích tvárnic ztužených ocelovou armaturou. Stropní nosné konstrukce jsou železobetonové monolitické, střešní konstrukce ocelová dvouplášťová s provětrávanou mezerou. Vnitřní omítky jsou hladké štukové s bílým nátěrem. Podlahy jsou opatřeny keramickou velkoformátovou dlažbou. Obklady stěn na sociálních zařízeních jsou keramické do výšky dveřních otvorů. Rámy výplní otvorů jsou opatřeny tmavě šedou povrchovou úpravou, lokální tyčová zábradlí jsou ochráněna černým komaxitem. Zábradlí na lodžiích je tvořeno deskami bezpečnostního skla. Hlavní hmoty domu jsou opatřeny hladkou štukovou omítkou, lokální vyzdívky jsou opatřeny tradičním obkladem. Venkovní drobná architektura je provedena z pohledového betonu, přírodního kamene a bambusu.
0 comments
add comment

more buildings from OBRŠÁL ARCHITEKTI s.r.o.