Kulatý stůl : O pracovních podmínkách

s architektem Josefem Pleskotem a právničkou Šárkou Homfray

Pořadatel
Architektky

Místo konání
Sál Pavla Janáka (č. 219), Pražské kreativní centrum, Staroměstské nám. 4/1, 110 00 Praha 1

Začátek
út 27.9.2022 18:00

Odkaz
www.facebook.com ...
Přednášky

Praha

Staré Město

Josef Pleskot
AP ATELIERVložil
Tisková zpráva
Architektky pořádají na podzim a zimu roku 2022 krátkou sérií setkání s názvem Kulaté stoly. Plánujeme se setkávat každý měsíc nad různými tématy, k čemuž si občas budeme zvát i hosty. Cílem je kriticky, avšak s laskavostí nahlédnout mechanismy současné architektonické praxe a hledat cesty k jejímu zlepšení.
Motivací projektu Kulaté stoly je vytvořit bezpečný prostor k diskuzi, kde bude možné sdílet své zkušenosti a obavy, představit mnoho životních perspektiv a poskytnout prostor k vzájemné podpoře a hledat systémové možnosti pro inkluzivnější nastavení oboru. Věříme, že projekt dodá účastnicím a účastníkům přímou podporu a zároveň promluví i směrem k širší architektonické obci, kam přinese nové impulsy.
U prvního „kulatého stolu“ zasedne odborová právnička a specialistka na pracovní právo Mgr. Šárka Homfray spolu s etablovaným tvůrcem české architektonické scény Ing. arch. Josefem Pleskotem. Budeme diskutovat o pracovněprávních vztazích v ideální podobě, o stávající normě pracovních vztahů v architektonickém oboru a o možnostech nastavení udržitelnějších pracovních podmínek. Nasdílíme si konkrétní příklady dobré praxe a budeme brainstormovat o nových způsobech, kterými pracovní vztahy a podmínky uvnitř architektonické profese zlepšit.

Série setkání s názvem Kulaté stoly se koná s podporou Nadace české architektury. Vstupné je dobrovolné. Možnost hlídání dětí zajišťujeme - napište předem na e-mail architektky.info@gmail.com.
0 komentářů
přidat komentář