Zen House

Zen House
Autor: Jan Tyrpekl
Realizace:2023


Projektant: 2MAD s.r.o.
Generální dodavatel stavby: 2MAD Building s.r.o

Realizace stavby:
2MAD Building s.r.o – konstrukce, hrubá stavba, povrchy
Janošík – výplně otvorů
DÍLO.work – zámečnické prvky
Vladimír Hlobil – střešní krytina
Mikuláš Hořánek – krb
Ajnfach – nábytek
Objekt vznikl na základě požadavku o unikátní zážitek v přírodě, kde je možno relaxovat, přespat, debatovat u ohně, zkrátka pro smysluplné činnosti, které ale potřebují specifickou atmosféru.
Objekt je na odlehlém místě komplexu farmy, jejíž je součástí. Ta slouží jak pro chov zvířat, tak pro společenské akce. Nachází se na rozhraní mladého sadu a vzrostlých starších stromů. Jde o archetypální tvar domu, který je ale umístěn spolu s terasou na pilířích, a nechává projít krajinu volně pod ním i skrz něj. Koncept je tak založen na totálním propojení s okolní krajinou, to se děje díky prosklení všech stěn. Stejně jako ptačí hnízdo je pak pobytová část situována vysoko nad terén – zhruba 4m, aby bylo dosaženo pocitu bezpečí a intimity. Interiér se skládá z nábytkové vestavby baru spojeného s postelí a krbu. Mezi těmito prvky je přechodová zóna s dvěma protilehlými HS portály, z kterých se vchází na terasu, resp. se otevírají do sadu.
Spodní část konstrukce a konstrukce terasy je z lepených modřínových hranolů. Objekt samotný je konstruován z dřevěného skeletu ze smrkových lepených hranolů. Tento skelet je umístěn na masivních dřevěných panelech CLT. Ty jsou použity také na nosném plášti střešní konstrukce.
V budoucnu je možné mezi pilíře vestavět saunu, sprchu a toaletu.
Jan Tyrpekl
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Jan Tyrpekl