Zahradní učebna Tišnov

Zahradní učebna Tišnov
Adresa: Riegrova 312, Tišnov, Česká republika
Investor:město Tišnov
Projekt:2019
Realizace:2020


Stolařské práce: Jindřich Exler, Sentice
Elektro: Vlastimil Vojta, Předklášteří
Zámečnické práce: Jiří Juříček, Unín
Koordinace: Zdeněk Koláček
Školní dvůr, kde se potkává gymnázium, základní škola a středisko volného času. Celodenní pohyb dětí všech věkových kategorií. Ve dvoře, v průhledu na kostel je postaven nový altán. Zahradní učebna elipsovitého půdorysu se zelenou střechou. Elipsovitý půdorys otevírá stavbu do všech stran stejnou měrou, je jako oblázek v trávě mezi domy. Díky modulárnímu mobiliáři umožňuje skupinový i individuální styl výuky. K altánu je zavedená elektřina a voda.
Konstrukce kombinuje dřevěné prvky a kovové. Ocelový rám ztužuje altán, nejsou potřeba další zavětrovací prvky. Tesařské spoje na KVH profilech byly vyfrezovány na CNC stroji na základě přesného 3D počítačového modelu. Díky tomuto bylo možné veškeré prvky a jejich spoje přizpůsobit ještě před samotnou stavbou. Přesné vyfrézování zjednodušilo jinak poměrně složitou konstrukci, kompletace konstrukce na místě se vešla do jednoho odpoledne. Altán je opatřen olejovoskovým nátěrem světle šedé barvy.
Stavba je založena na průběžném elipsovitém základu vyztuženém ocelovou sítí. Podhledy z překližky jsou dimenzovány na aplikované souvrství zelené střechy. Modulový rozkladatelný mobiliář byl zhotoven z odolné stavební překližky v kombinaci s nákližky z masivu.
Jaroslav Matoušek
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
22.08.20 09:34
Jsou šikovněj a mají cit
Marek Herman
23.08.20 11:48
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Jaroslav Matoušek, Tereza Novotná