Výstavní galerie Wrightwood 659

Výstavní galerie Wrightwood 659
Autor: Tadao Ando
Adresa: 659 W Wrightwood Ave, Chicago, USA
Realizace:2018


Spolupráce: Masataka Yano, Kazutoshi Miyamura
Místní kancelář: Vinci|Hamp Architects, Gensler
Wrightwood 659 je výstavní prostor v Chicagu navržený japonským architektem Tadao Ando, který přestavěl budovu z konce 20. let minulého století za pomocí charakteristických betonových forem a poetického zacházení s přírodním světlem. Wrightwood 659 se bude věnovat architektonickým výstavám a společensky angažovanému umění.
Ve městě, které je bohaté na umělecké instituce a mezinárodně proslavené svou architekturou, se Wrightwood 659 stává místem pro intimní architektonické a umělecké zážitky stejně jako pro zapojení do naléhavých sociálních problémů naší doby.
Galerie, která se nachází na adrese 659 W. Wrightwood Avenue v sousedství chicagského Lincolnova parku, je soukromou nekomerční iniciativou, která je nedílnou součástí kulturního základu občanské společnosti v Chicagu stejně jako nový druh uměleckého a kulturního prostoru.
Wrightwood 659 bude pořádat výstavy, které se budou střídat mezi společensky angažovaným umění a výzkumem v oblasti architektury a designu. Galerie nevlastní žádnou uměleckou sbírku a není zamýšlena jako sběratelská organizace.
Tadao Ando Architect and Associates
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Tadao Ando