3 komentáře
Stromy na střeše
Vích
| 30.09.22 11:08
Tento návrh od JAJA architects je dle mého soudu jediný, který drží měřítko místa a nedělá z filharmonie, neznámo proč, střed vesmíru. Přesto, jak nejlépe vidět na druhé vizualizaci s pohledem na nábřeží a řeku, je zřejmá blamáž dávat park na střechu. Krom toho, že to jsou jen objemově drobné dekorace (stejně jak u ostatních projektů), neplní základní ekologickou funkci, tedy že stromy samy vytahují spodní vodu z hlíny na povrch a tím vytváří příjemné mikroklima. Na tomto hlučném a vedrem vyprahlém místě je lépe mít holešovický centralpark spojený se řekou a se zemí, než druhý Pakul s "lidskou tváří". Tako nějak neuvěřitelně dopadne i ozeleňování vítězného návrhu s kamennou sjezdovkou.
Ono....
šakal
| 30.09.22 02:17
... se to stejně stavět nebude. Nejen tohle, ale ani ta "kamenná sjezdovka" ... (7:- +)
Dalsi mrtvola
Dr.Lusciniol
| 01.10.22 04:47
nasi soucasne architektury. Ale na rozdil od letenskeho knihovna, kde se jenom vyhodily nejake ty mikiony za soutez, tato mrtvola sa plne "vydokumentuje" za mrzkych tisic plus milionu, jak se rikalo "do supliku". V te dobe nam snad jiz dojde, ze jde o nesmyselny zamer na nesmyselnem miste.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.