Vitra Design Museum

Vitra Design Museum
Adresa: Charles-Eames-Str. 1, Weil am Rhein, Německo
Realizace:1988-89


Vitra Design Muzeum je jedním ze světových vůdčích muzeí designu. Velká část exponátů je situována ve stavbě postavené kalifornským architektem Frankem O. Gehrym. Muzeum poprvé otevřelo svoje dveře pro veřejnost v roce 1989 a je věnováno dokumentování historických a současných trendů v průmyslovém nábytkovém designu. Vitra Design Museum vystavuje na příbuzná témata designu a architektury. Ve světě je ještě několik dalších proslulých partnerských muzeí. Vitra zde také vlastní manufakturu pro školení žáků a studentů, vydává knihy a jiné speciální publikace. Kolekce Vitra Design Museum obsahuje téměř 3000 exponátů a je zajisté jedno z nejdůležitějších a tohoto druhu světoznámým. Muzeum má reprezentativní vzorky všech hlavních stylistických epoch v moderním nábytkovém designu - z raného období průmyslové sériové produkce z poloviny 19. století, přes návrhy typické pro funkcionalismus a modernu až do soudobé postmoderní skulptury nábytku.
Pro výzkumné účely je Muzeum také schopno poskytnout obsáhlou knihovnu stejně jako archiv dobových fotografií, kreseb, patentních certifikátů, plakátů a nábytkových katalogů.
Muzeum soustavně organizuje a vytváří informační výstavy historických i soudobých designérských trendů. Sbírka například obsahuje následující předměty: Ron Arad: Stick & Sto- nes (klacky a kameny); Český Kubismus: Architektura a Design 1910-1925; Občanská kancelář: Nápady a Poznámky v novém kancelářském světě; Africká křesla; Thonet - Pionýr průmyslového designu; 100 mistrovských děl z kolekce Vitra Design Muzea; Dětské velikosti - Materiál dětského světa; Dílo Charlese a Ray Eamesových; Frank Lloyd Wright: Živoucí město; Mies van der Rohe: Architektura a design.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Cheers
João Barbosa
02.11.06 11:33
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Frank Owen Gehry