Vintage Flat, Barrandov

Vintage Flat, Barrandov
Naším prvním společným projektem s tímto klientem bylo bydlení v Modřanech, moderní rodinný dům, kde hlavní motto znělo propojit bydlení se zahradou, "bydlení venku", de facto byt na zahradě, a tomu jsme podřídili všechno. Velmi se to povedlo, cítili jsme proto chuť pokračovat spolu dále. Nakonec, důkazem je mnoho článků v mediích s ohlasy čtenářů.

Tentokrát šlo o to vytvořit pro bydlení ve městě co nejlepší možné místo. Takový byt – útočiště – když chcete být chvilku sami nebo máte bohatý večerní program v centru a chcete ve městě zůstat přes noc. Barrandov je proto trochu jiný příklad pohodového bydlení, v bytovém domě Barrandovské zahrady. Je to městské bydlení s krásným výhledem na řeku, s velkou designovou zahradou ve svahu na Barrandovské skále, byt s velkými okny otevřený přes den slunci a v noci vybízející k posezení na terase s výhledem na řeku světel a panorama noční metropole. Byt je příjemně velký, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a velkým proskleným obývacím pokojem s terasou. Protože všichni rádi a hodně cestujeme, touláme se po světě, cítili jsme velkou potřebu zachytit útržky vzpomínek z cest, záblesky atmosfér, krajin a kultur, kde jsme byli a které nás baví, zkrátka naladit bydlení ještě více cestovatelsky. Ostatně to je i naše životní inspirace.

Byt v Barrandovských zahradách je proto taková mozaika z cest – trochu etno, trochu Japonsko i wabi sabi, a také trochu laid back z Nového Zélandu. Do jediné originální atmosféry pohodového bydlení se tak krásně podařilo propojit vzdálené a zdánlivě nesourodé světy. Jako celek jde nicméně pořád o bydlení v moderním městském bytě, což v našem podání znamená nadčasový design a příběh plný emocí.

Výsledkem je interiér s tónovanými stěrkami na stěnách, běleným dřevem na podlaze, oblíbenými design kousky nábytku od Vitra, příjemně ladící s teakovým stolem a závěsnými lampami ze štípaného bambusu, to vše jemně a postupně doplňované menšími dekorativními kousky svícnů, váz nebo dřevěných misek, posbíraných z cest po celém světě. Jako ve všech návrzích a realizacích Atelieru Kunc Architects i zde byla použita linka autorského designu, na které se podílí celý tým, tady pod vedením Michala Kunce a Jany Šandallové. Hodně věcí se navrhovalo a realizovalo jako atypy, originály pouze pro tento prostor. Hlavním artovým prvkem je "vintage" kuchyňský box, vytvořený hned z několika materiálů (travertin, mramor), lakovaných povrchů či světelných linek. Milujeme umění a originální kousky, v tom společně souzníme.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Nádherné...
Podroužková
06.06.19 08:39
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ATELIER KUNC architects, s.r.o.