Vila ve svahu, Praha-Braník

Vila ve svahu, Praha-Braník
Dům vznikal úpravou, přístavbou a nástavbou původního domu v ulici Vlnitá v Braníku a je určen novou náplní pro potřeby rodiny majitele, konfigurací okolního terénu a jeho vztahu k okolí.
Projekt zahrnoval dostavbu a nástavbu rodinného domu pro potřeby rodiny, návrh výškového členění a úprav zahrady na svahu za domem s vložením bazénu a propojením lávkou zahrady s domem na úrovni podkroví, kde je umístěna ložnicová část a dětské pokoje.
V úrovni zvýšeného přízemí je hlavní otevřený obytný prostor navazující na pobytovou terasu na zahradu a propojený s terasou nad garáží domu směrem do ulice. Tento nový prostor jídelny je tak propojen jak se zahradou tak v kontaktu s ulicí a sluncem.
V původní části domu je obývací pokoj s možností oddělení klidové další místnosti.
V části vstupu je pak hostinský pokoj a pracovna, technické zázemí, garáž a vstupní hala prosvětlená otvorem pro přímé schodiště vzhůru na úroveň zahrady.
Urbanisticky dům drží uliční čáru ulice a i svou hmotou respektuje velikost domů – solitérů v okolí.
Konstrukčně byl dům vystavěn z tradičních materiálů pálených cihel v kombinaci s nosnými viditelnými žb sloupky, stropní i střešní konstrukce jsou pak železobetonové.
Fasáda je v omítce imitace pohledového betonu, obklad cortenovým plechem je v části původního domu a včetně dekoračního a pohledového "závěsu" který vykrývá pohled k sousednímu pozemku. Výplně otvorů jsou hliníkové profily v barvě antracitu. Na pultové střeše střeše se sklonem do zahrady je folie s kačírkovým posypem, na střeše garáže je extenzivní zelená skladba.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Petr Tuček