U Výstaviště

rekonstrukce mini bytu o ploše 20 metrů

U Výstaviště
Realizace:2022
Užitná plocha:20 m2


Realizace získala ocenění v soutěži Interiér roku 2022 v kategorii Soukromý interiér (nízkonákladové bydlení).
Náš doposud nejmenší interiér jsme navrhli do starého cihlového domu na dohled od Výstaviště. Tentokráte jsme se museli popasovat s plochou necelých 20 m², ze které nám ještě velkou část ukrojila koupelna a samostatné wc. Zbylá plocha pro vstup, chodbu, kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a ložnici tak činila pouhých 14 m². Což velikostně odpovídá průměrné ložnici.

Díky staré zástavbě s vysokými stropy, jsme mohli využít spaní v patře. Pro nedostatek místa se do patra dostanete po schodech, které kromě knihovničky zároveň skrývají chladničku a spíž. Maličkatá kuchyňka v sobě má všechny moderní spotřebiče: Lednici s mrazákem, varnou desku, troubu, mikrovlnku, odsavač par a dokonce i myčku. Odpočinout si můžete na menší pohovce a večeři servírovat na kulatém stolu pod velkým špaletovým oknem. Šatní skříně jsou umístěny z druhé strany kuchyně tak, aby odclonili přímý pohled od vstupu do obytné části bytu. Zároveň vytvářejí chodbičku k toaletě, aby byla co nejdále od zbytku bytu.

Aby takto maličký prostor nepůsobil ponuře, rozhodli jsme jako ústřední barvu použít sytě modrou a doplnit ji o příjemnou texturu dřeva na nábytku i podlaze a béžové tóny na stěnách. Hravost interiéru jsme chtěli dostat i do koupelny a tak jsme zvolili terazzo obklad s barevnými segmenty a nechali zde odkrýt cihlovou klenbu. Vše je doladěno černými doplňky industriálního ražení a svítidly pro vytvoření vícero příjemných večerních nálad.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Kuchyň
Lukáš
26.05.23 08:04
No jo... no...
šakal
26.05.23 04:31
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od DesignPro