Smíchovská NEchata

Smíchovská NEchata
Projekt:2022
Realizace:2023
Užitná plocha:88 m2


Nábytek na míru: HAKO nábytek
Byt se nachází ve Smíchovském projektu Neugraf, moderním městském domě s industriálními prvky, které odkazují na historickou tiskárnu v ulici Grafická. Svou industriální tvář ukazuje dům ve velkých plochách betonu, tmavých oknech, jednoduché šedé fasádě, kovových prvcích. Vzhled domu je tvrdý, pocitově až neútulný, současně však vizuálně čistý a nadčasový. Městská část Smíchov s moderními kancelářskými domy, která tepe okolní infrastrukturou a rychlým životem, k pocitu útulnosti nepřispívá.

Našim úkolem bylo vytvořit příjemný, klidný prostor s přírodními materiály, přívětivé prostředí domova. Výhled z velkého francouzského do střech a fasád starých činžovních domů, stromů a nebe poskytuje relaxující nadhled od každodenního ruchu v ulicích. Pro investory milující pořádné výšlapy v přírodě je byt ne-chatou ve velkoměstě. Koncept Smíchovské NEchaty se odráží ve výběru materiálů a principů inspirovaných pobytem na příjemné chatě.

Na industriální charakter budovy reagujeme s lehkostí a jemností. Podlahu a strop bytu definuje dřevo. Ostatní prvky jsou ponechány minimalisticky v bílé, černé a světle šedé. Dřevo dodává minimalismu hřejivou útulnost. Přírodní materiály jsou aplikovány ve své surovější poloze. Kamenná deska je na hranách ponechána štípaná, keramická světla vyráběná ručně přímo pro tento projekt jsou dokonale nedokonalá, hliněná omítka je strukturovaná a flekatá. Přírodní rámec doplňují subtilní černé prvky jako kovová knihovna, lustr a úchytky.
0 komentářů
přidat komentář