SmetanaQ

SmetanaQ
Koncepce využití domu je vymyšlena pro dlouhodobý horizont. V tzv. první fázi je koncipována tak, aby byla provozuschopná za stávající situace, a to s sebou přinášelo množství zcela neobvyklých úkolů a bylo výzvou se s nimi vypořádat.
Celý komplex se skládá z objektů na Smetanově nábřeží a v Divadelní ulici. Za předchozího majitele dům před několika lety poškodil výbuch. Ten znamenal téměř destrukci domu směrem do Divadelní ulice a poškození objektu na Smetanově nábřeží. Investor se rozhodl uvést do provozu část, která byla výbuchem narušena méně. Řešili jsme zprovoznění a design tohoto objektu s vědomím toho, že se nejedná o finální stav. Obnovou prošla přízemní část s parterem, prostřední patro a nejvyšší patro. Život domu vdechla rodina investora spolu s partnerem, která se s nadšením dala do každodenní práce v domě - ať už v kavárně, galerii nebo v ateliérech.
Velká okna dovnitř vpouštějí polední slunce, u stolků posedávají studenti, turisté i ti, kdo tu zrovna mají pracovní schůzku. Všichni čas od času uhnou očima ke krásnému výhledu na Pražský hrad, nebo k masivním skleněným svítidlům ovázaným černou kůží.
Kavárna SmetanaQ je součástí velkého projektu, který plní činžovní dům v srdci Prahy designem a uměním. Mimo kavárnu a bistro tu najdete i obchod s českým designem, galerii či ateliéry.
Interiér vždy doplňuje obraz, jenž je součástí aktuální výstavy v galerii.
SmetanaQ se bude v průběhu let určitě proměňovat stejně jako výstavy, jedno by ale mělo být jisté: stane se z něj centrum designu a setkávání v srdci města.
QARTA ARCHITEKTURA
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od QARTA ARCHITEKTURA s.r.o.