Školící centrum Davines Academy

Školící centrum Davines Academy
Adresa: Pod Pekárnami 1004/19a, Vyšehrad, Praha, Česká republika
Projekt:2019
Realizace:2020-21
Užitná plocha:141 m2
Zastavěná plocha:165 m2
Plocha pozemku:550 m2


Spoluautor: Ing. Lukáš Holub
Projekce: Atribut s.r.o
Stavební firma: 4interior&tiles s.r.o
Fotografie: Filip Györe
Krása a udržitelnost jako hlavní inspirace kadeřnického školicího centra
Ateliér BekArch ve svém posledním projektu pracoval na nové pobočce společnosti Davines, protože to není jen místem, kde se rodí profesionální vlasová kosmetika, ale i profesionálové samotní. Pro tyto účely potřebovali nové prostory, a tak v roce 2022 v Praze 9 ze starého rodinného domu s velkou garáží vzniklo moderní školicí centrum na parcele 550 metrech čtverečních.
Cílem projektu bylo skloubit krásu a udržitelnost, jelikož se jedná o hlavní inspiraci firmy Davines. Najdete ji u nich nejen kosmetice, ale i ve všech jejich dalších činnostech. Z toho důvodu nechtěli pro své centrum postavit zcela novou budovu, ale jinou zrekonstruovat, aby ukázali, že v udržovatelnosti je krása. Úkol architekti splnili do posledního detailu. Garáž proměnili v moderní školicí místnost a původní obytnou část v kanceláře a zázemí pro zaměstnance. A stejně jako produkty Davines i design jejich nového centra sjednocuje vlastní osobnost značky s charakterem přírody.
Aby toho dosáhli, musela stavba projít komplexní rekonstrukcí. Největší změnou prošly okenní otvory, aby lépe odpovídaly současným potřebám. Díky snížení parapetů v interiéru vytvořili celoobvodový parapet, který je v ideální výšce pro případné sezení. Celý dům a garáž zateplili a propojili je krčkem tmavě šedé barvy. Samotnou garáž ještě doplnili cedrovým dřevěným obkladem a odkryli v ní původní betonový strop, na který navázali a na podlahu použili betonovou stěrku architop. Surovost betonu bylo ale potřeba zjemnit. Rozbíjí ji nejen bílé stěny, ale i spousta dřevěných prvků v podobě parapetu, dřevěného nábytku a březové překližky. Dále pracovali s prvky z černého lamina a o útulnost se postarala samozavlažovací stěna plná rostlin. Není náhodou, že dřevo, černá a bílá barva jsou hlavními aspekty, s nimiž autoři projektu pracovali, jelikož tím nejen plnili zadání investora týkající se udržitelnosti, ale chtěli i prostor vizuálně propojit s hlavními barvami značky Davines.
Kanceláře, které vznikly v původní obytné části, jsou laděné v podobném duchu, na podlahu však místo betonové stěrky použili vinyl. Architekti pracovali nejen na interiéru, ale i na exteriéru. K objektu patří i zasklená terasa, kterou je možné otevírat dle potřeby. Nechybí ani menší zahrada. Původní nevzhledné obvodové zdi architekti nabílili a akademie je sama doplnila velmi decentní firemní grafikou. Hezký detail tvoří i dveře školicí místnosti, které jsou skládané ve tvaru harmoniky.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od BekArch