Skleník

Skleník
Skleník pro lidi i rostliny; vyhlídka do zahrady a na noční oblohu, prostor chráněná před přírodními živly. Rozšíření venkovského útočiště nabízí prostor pro rozrůstající se rodinu s obývacím pokojem a speciální místností pro pěstování a potěšení z rostlin a odlišné klimatické prostředí. Prosvětlený a transparentní dům je uspořádán do pěti místností vzájemně oddělenými skleněnými panely a zakončen servisní částí ukrytou do dvojice kamenných bloků.
Dům je zasazen uprostřed pěstěné zahrady se vzrostlými stromy – pozoruhodnou pěticí sekvojí, největších dřevin na světě – ocelová, skleněná a kamenná stavba využívá pro svůj základ místo bývalého tenisového kurtu, který byl opuštěn po řadu let a přirozeně se proměnil v prázdné místo skryté v okolní vegetaci, až se znovu proměnil v místo pro pozorování zahrady z jejího nitra.
Projekt nabízí vnitřní prohlídku zahrady. Prosklená skříňka se v noci stává observatoří hvězdné oblohy. Projekt je částečně inspirován anglickými skleníky v zahradách, skleníkem Charlese Darwina, kde prováděl své experimenty, a zčásti pilovými střechami továren.
Lorenzo Álvarez Arquitectos
0 komentářů
přidat komentář