Showroom SOUKUP EXPERIENCE

Showroom SOUKUP EXPERIENCE
Autor: Versatile
Adresa: Šaldova 425/12, Karlín, Praha, Česká republika
Realizace:2017
Užitná plocha:515 m2


Společnost Keramika Soukup a.s. působí v oblasti prodeje keramických obkladů a sanity již od roku 1992. Dlouhá léta byl jejím sídlem v Praze showroom na Zličíně. V roce 2017 se společnost rozhodla najít vhodnější prostory blíže centru Prahy a byla vybrána budova Aerohouse v samém srdci Karlína v ulici Šaldova 12.

Pro showroom byla vytvořena zcela nová firemní identita, jejíž myšlenky byly položeny při diskuzích nad prvními skicami interiéru. Název SOUKUP EXPERIENCE společně s novým logem měl odrážet hlavní myšlenky celkového konceptu showroomu – inovativní přístup k prezentaci výrobků, maximální důraz na kvalitu a nabídnutí výstavního prostoru, jehož samotná návštěva je neobvyklým zážitkem.

Showroom se rozkládá ve dvou podlažích. Vstupní podlaží má velkorysé výkladce do ulice a slouží jako uvítací prostor s celkovou plochou 165 m². Má výraznou světlou výšku a je koncepčně řešeno jako loftový byt rozdělený do čtyř základních zón – obývací prostor, kuchyň, jídelna a koupelna. Tento multifunkční prostor slouží pro setkávání, diskuzi a seznámení se se SOUKUP EXPERIENCE.

Hlavní výstavní plocha se nachází v navazujícím druhém podlaží, které je přístupné pomocí schodiště s dřevěným krčkem, jedné z dominant spodního podlaží. Vzhledem k nevelkému prostoru druhého podlaží 250 m² bylo nutné prezentaci výrobků řešit zcela jiným způsobem než je pro podobné showroomy klasické. Byl navržen unikátní koncept otočných válců, které maximálně využívají plochu a zaručují nečekaný zážitek při procházení showroomem. Celkem 11 válců tvoří zajímavé průhledy napříč prostorem a vzhledem k možnosti jejich otáčení se showroom neustále mění. Nový přístup byl zvolen i v "pracovním" prostoru, kde jsou nabídnuty vzorky kompletního sortimentu na malých kartičkách, díky nimž je velmi snadné kombinovat jednotlivé barevné a ma-teriálové kombinace. Celkové možnosti prezentace doplňuje zákoutí s funkčními bateriemi.

Terasa obepínající druhé podlaží rozšiřuje výstavní plochu o exteriér – zde jsou vystaveny velkoformátové dlažby o rozměru 3 x 1 m a výrobky sloužící pro venkovní použití.

Materiálová a barevná paleta odpovídá principu SOUKUP EXPERIENCE – hlavní plochy jsou navrženy v exkluzivních materiálech v odstínech šedé, černé a bílé doplněné přírodním dřevem. Oživením spodního podlaží je velká vertikální zahrada s vloženým logem.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Versatile