Shiroiya Hotel

Shiroiya Hotel
Kreativní profese z Japonska i zahraničí se sešly v Maebaši v japonské prefektuře Gunma, aby společně oživily město, které kdysi prosperovalo ve zpracování hedvábí. Hotel Shiroiya je veřejným obývacím pokojem místních turistů a cestovatelů, kteří si zde mohou odpočinout a vychutnat si umění, jídlo a přírodu. Slouží jako kulturní centrum Maebaši, kde se odehrávají různé projekty na podporu městského života. Architekt Sou Fujimoto zrekonstruoval starý hotel ze 70. let minulého století a vytvořil zde atrium tím, že odstranil podlahy a odhalil drsný betonový povrch, kde nové vnitřní schodiště reaguje na “světelné roury“ argentinského umělce Leandra Erlicha, které mají být připomínkou vodovodního potrubí v původní budově.
Část hotelu pojmenovaná “Památková věž“ má připomínat více než třísetletou historii místního hotelového podnikání. Fujimoto připojil také novou budovu nazvanou “Zelená věž“, která má představovat zatravněný pahorek a navodit krajinou scenérii u místní řeky Tone.
Návštěvníky hotelu při vstupu uvítají umělecká díla (newyorského postminimalisty) Lawrence Weinera a (tokijského fotografa) Hiroshi Sugimota. Ubytování v hotelu lze přirovnat k návštěvě galerie. V každém pokoji jsou vystavena jedinečná díla od místních i mezinárodně uznávaných umělců jako Tatsuo Miyajima a Ryan Gander.
Sou Fujimoto
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Sou Fujimoto