Shadow Roll House

Shadow Roll House
Realizace:2020
Užitná plocha:180 m2


Fotografie: Elise Scott
Za fasádou původního dělnického domu v Melbourne se ukrývá nová přístavba. Dům je obložený tmavě šedým vlnitým plechem a vyznačuje se válcovou linií střechy. Střecha vytváří v interiéru otevřený prostor přes dvě patra, čímž se vizuálně propojuje první patro s přízemím. Kolem oken v prvním patře jsou masivní lamely, které nejenže chrání soukromí obyvatel, ale zároveň nabízí i panoramatické výhledy na sever a přístav Melbourne.
Masivní podlaha a nábytek z eukalyptového dřeva v kontrastu s černým ocelovým stíněním, balustrádami, policemi a okenními rámy vytváří příjemné teplo domova. Dvě vnitřní atria vizuálně oddělují starou a novou část domu, umožňují dostatečné větrání a v neposlední řadě prosvětlují vnitřní prostory.
Důmyslně navržená dispozice domu zajišťuje jeho úsporný provoz, funkčnost i logické uspořádání. Dům je členěn do jednotlivých zón, vizuálně však působí větší, než tomu ve skutečnosti je.
Nová přístavba splnila původní požadavky, byla citlivě umístěna a zároveň vznikl pozoruhodný dům, který bude sloužit rodině další desítky let.
přeložila Jana Navrátilová (3.1.2021)
0 komentářů
přidat komentář