Sandwich Rodeo

Sandwich Rodeo
Spolupráce:Tereza Říhová, Jitka Mácová
Adresa: Kamenická 602/24, Letná, Praha, Česká republika
Realizace:2023
Užitná plocha:135 m2


Fotografie: Jan Zima
V létě se na Letné otevřela nová restaurace Sandwich Rodeo. Jedná se již o třetí spolupráci Tomáše Oujezdského a 0,5 Studia. Sandwich Rodeo tak doplnilo trio amerických gastro podniků Mr. HotDog a BIG SMOKERS

ATMOSFÉRA
Jedním z hlavních cílů bylo vytvořit podnik s jasným gastro obsahem, který zapadne do neformální atmosféry pražské Letné a bude fungovat zároveň vedle zavedeného bistra. Tak jako u předešlých návrhů jsme společně s investorem chtěli co nejvíce žánrově propojit příběh jídla, lidí a interiéru v jeden celek. Najít esenci amerických sendvičových bister ze 70. let a tu předat bez kýčovitých dekorací a tendenčních přístupů. Místem návrhu byly prostory činžovního domu z 19. století, který od 80-tých let neprošel rekonstrukcí. Bylo nutné tedy celý prostor kompletně rekonstruovat, zároveň navázat na atmosféru místa.

HNĚDÁ, HNĚDÁ A HNĚDÁ
Bez výrazných dispozičních změn se podařilo prostor rozdělit na komfortní kuchyni a lokál, který se vypořádal s historicky danou dispozicí. Cílem bylo navrhnout dřevem obloženou "zašívárnu" která evokuje propojení několika atmosfér: amerického bistra, lobby hotelu nebo skautskou klubovnu. Pracovali jsme s vrstevním materiálů a tematických odkazů. Pojítkem byla všudypřítomná hnědá barva v několika odstínech. Hněda se objevuje na mořeném soklu z masivního dřeva, obkladech stěn z mořených mdf desek, keramických obkladech toalet a natřeném lesklém stropě. Jedním ze signifikantních prvků se také stala původní mramorová podlaha z 80. let tzv "tlačenka" která byla citlivě repasována a doplněna. Dále byl použit nerez jako odkaz na estetiku 80 let a materiálové pojítko s otevřenou kuchyní.

VIDĚT A BÝT VIDĚN
Návštěvník vstupuje do podniku dvěma vstupy. Hlavní vstup je z nároží ulice Kamenická a Milady Horákové. Prostor je rozdělen do několik úseků a typů sezení . Vstupní část je tzv. na stojáka a obsahuje vyšší stolování a ikonický pult do výlohy. Vše plynule navazuje na úsek baru a otevřené kuchyně, která je viditelná z prostoru restaurace a Kamenické ulice. Centrem bistra je pak hlavní prostor s výlohami do rušné ulice Milady Horákové. Tématicky a funkčně byly zvoleny na míru vyrobené ikonické lavice. Nabízí tak komfortní místo pro sezení dvojic i skupin. Všichni zákazníci mají v poměrně malé prostoru soukromí, výhled do rušné ulice, zároveň sami s jídlem lákají kolemjdoucí na pohodlné posezení do polstrovaných "kójí", které mohou evokovat vlak. Prostor obsahuje i klasické sezení u židlí. Jako zakončující prvek prostoru a optické zvětšení byla koncová pohledová stěna obložena zrcadlem. Posledním typem stolování jsou venkovní lavice, které lemují celé bistro v ulici Kamenická v letní sezoně. Díky intenzivní spolupráci s investorem na zadání, provedení návrhu a jednotlivých detailech se podařilo realizovat komplexně pojatý interiér. Investor se svým teamem byl zároveň tvůrcem i jídelní nabídky, dochází tak ke kompaktnímu propojení interiéru a gastro nabídky, která nemá v Praze obdoby.

INVESTOR
Sandwich Rodeo je diner a bar, kde se pod jednou střechou pokoušíme zkrotit sendviče a další milované comfort food od New Yorku po New Orleans. Výstižná nabídka naturálních vín, kraftových piv a koktejlů zase reprezentuje náš bar. K obědu, svačině nebo večeři si u nás můžete dát sendvič s pálivým smaženým kuřetem, hovězí toast s grilovanou cibulí, krevetovou rolku, naši bagetu s grilovaným boloňským salámem a sýrem anebo rybí polévku se zeleninou. Nabízíme spoustu majonézy, naše tenké hranolky ale i salát s kadeřávkem a citronovou zálivkou. Do budoucna chystáme nabídku rozšířit o víkendové snídaně.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hm,...
šakal
23.02.24 11:27
Re: Hm,...
25.02.24 10:31
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od 0,5 Studio