Rozšíření umělecké galerie

Erweiterung Kunsthalle Bremen

Rozšíření umělecké galerie
Spolupráce:Jan Bremermann, Nadine Clauß, Florian Fels, Jasmin Schneckenbach, Michael Eisele, Anja Gentner, Stephanie Allmers
Adresa: Am Wall 207, Brémy, Německo
Investor:Kunstverein Bremen
Soutěž:2005
Realizace:6.2009 - 20.8.2011
Užitná plocha:12970 m2
Náklady:30 000 000 Euro


zpět na článek
6 komentářů
Zapomněli tam ještě ....
Karel Záruba
| 28.07.19 10:44
No, kam to spěje ?!? Zapomněli tam ještě dát velkou informační a vysvětlující ceduli s textem v němčině: "To hranaté bílé, opravdu není továrna na lodní motory, ta je prosím o kus dál vedle, to hranaté bílé tady je umělecká galerie".
Galerie není továrna
B.Jurášová
| 01.08.19 02:24
Měla jsem pocit, že je nyní trend znovuvyužití továrních prostorů - jejich předělávání na galerie, kavárny atp a ne jejich stavění, aby se následně mohly stát galeriemi. Mohli se alespoň pokusit o trochu decentní fasádu.
holé bezduché krabice a kostky a jiné beztvarosti
Myslíková
| 01.08.19 07:17
Ano, paní Jurášová, každá tovární budova starší cca 100 let je opravdu krásnější a elegantnější, než dnes nově postavené holé bezduché krabice a kostky tzv. uměleckých galerií.
Podívejte se do Ostravy, plánují ta1m tak hezky rozšířit o novou koncertní halu Dům kultury města Ostravy a také postavit Moravskoslezskou vědeckou knihovnu jako černou kostku. To budou velmi povedné stavby .......
Bezduche krabice a kostky
Dr.Lusciniol
| 02.08.19 01:51
Mozna ze by nekdo mohl postavit na miste neco lepsiho. Ale zatim se neprihlasil. Naopak, jak v prubehu rozsireni mista ta odstranena pristavba z let 80tych zcela jasne naznacuje, ze mohlo byti mnohem hur !
Diky Bohu, ze takto doplnena stavba je podstatnym zlepsenim predchoziho stavu. Ja jeji vnejsek vidim jako uspesny. Naprosty protiklad puvodniho a noveho da velmi zdarile vyniknout posloupnosti kameneho pruceli nad prosklenenou pristavbou, jejiz jinakost jeji vodorovne cleneni uspesne svazuje s budovou puvodni.
mohlo být ještě hůře
Bervid Pavel
| 02.08.19 09:24
Odůvodňovat slabou, neslanou a nemastnou architekturu, vyčpělý minimáč, holé bezduché krabice a kostky a jiné tragédie tím, že by mohlo být ještě hůře, sice lze, ale jen to dokazuje dnešní architektonickou nemohoucnost a neschopnost.
Radostně se pak vítají a adorují různé zelené chrchly (Praha), stříbrná klíšťata (Ostrava), betonové konve (Olomouc-Sefo), .......
Málo
Vích
| 06.08.19 08:48
Je tu super vidět, jaj jsou kontrastní řešení beznadějně překonána. Díky minimalismu za ten hlad po stylu a slohu, který by vyprávěl architekturu kompletně a ne jen náznakem proužků na fasádě. Málo je málo.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Hufnagel Pütz Rafaelian Architekten