Rodinný dům v Šilheřovicích

Rodinný dům v Šilheřovicích
Spolupráce:Jakub Chaloupek, Lenka Krhovjáková
Projekt: Ateliér POD VĚŽÍ, s.r.o.
Projekt zahrady: Partero architekti
Projekt:2018
Realizace:2020


Navrhli jsme přízemní dům do obce Šilheřovice v okrese Opava. Inspiraci k návrhu měl investor námi realizovaným domem v Kopřivnici. Jen na začátku byly slova: ne dřevostavba, nýbrž pevný dům s pevnými základy.
Dům je členěn na několik funkčních celků. Vstupní prostory s šatnou, obývací prostor s kuchyní a jídelnou, klidová zóna domu s pokoji a koupelnami. Ložnice rodičů se nachází na konci chodby a může být v budoucnu řešena jako samostatný celek s kuchyňskou linkou. Na východní straně objektu se nachází garáž pro dvě osobní auta se skladovacím prostorem.
Navržený dvougenerační dům je dlouhou prosklenou stěnou orientovaný k jihovýchodu. Díky tomu je dispozice dosti prosvětlena. Objekt je otevřen k výhledu do soukromého atria s bazénem. Důležitou roli v návrhu sehrála spolupráce s krajinářskými architekty.
Konstrukce domu je navržena zděná, z cihelných bloků, zastropená pohledovým betonovým monolitickým stropem. Dům je zastřešen plochou střechou s přesahem 1,2 m po celém obvodu a je možné dům obejít suchou nohou i za špatného počasí. Střecha je navržena zelená, extenzivní. Okenní otvory jsou s hliníkovými rámy, izolačním trojsklem a s předsazenými žaluziemi. Fasádu doplňuje modřínový obklad s provětrávanou mezerou.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
moc pěkná práce
18.03.21 07:32
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Kamil Mrva Architects