Rodinný dům v Hostivici

Rodinný dům v Hostivici
Dodavatel:GRAND design, s.r.o.
Adresa: Slunečnicová 1521, Hostivice, Česká republika
Projekt:2012
Realizace:2018


Autor zahrady: Atelier Partero
Technická spolupráce: Roman Prachař
Fotografie: Jiří Dvořák, Andrea Thiel Lhotáková
Koncept domu je postaven na různorodosti podnětů klienta a okolí. Pro sousedy je dům tvarově čistý, přízemní s plochou střechou. Pro rodinu vytváří prostorový zážitek. Východiskem pro návrh byl požadavek centrálního prostoru – srdce domu. To vzniklo ve středu tří do trojúhelníku semknutých funkčních bloků.

Dům v Hostivici se nachází na rovinatém pozemku, ze tří stran obklopeným sousedy. Nejširší volný výhled skýtá severní strana. Pohled na území kolem Litoveckého potoka se vzrostlým stromořadím. Za potokem je vidět původní zástavbu rodinných domů. Krajina s lesy, rybníky a loukami je mírná a poklidná. Koncept domu je postaven na různorodosti podnětů klienta a okolí. Pro sousedy je dům tvarově čistý, přízemní s plochou střechou. Pro rodinu vytváří prostorový zážitek. Východiskem pro návrh byl požadavek centrálního prostoru - srdce domu. To vzniklo ve středu tří do trojúhelníku semknutých funkčních bloků. Vstupní dvoupodlažní blok, s ložnicí rodičů v přízemí, šatnou, koupelnou a technickým zázemím v suterénu. Do krajiny otevřený blok obývacího pokoje a kuchyně a průhledný dvoupatrový blok se čtyřmi dětskými pokoji. Ve středu domu je jídelní stůl pod osmistěným světlíkem. 

Důležitou součástí je plán zahrady. Hmota domu porcuje zahradu na autonomní zákoutí. Cestu k domu, terasu - prodloužení obytného prostoru, dětské hřiště, zelený dolík u koupelny.

Jedná se o jednopatrovou, částečně podsklepenou stavbu, s plochou střechou. Svislé nosné konstrukce jsou zděné z betonových tvárnic nebo monolitické železobetonové, vodorovné konstrukce potom železobetonové. Fasáda z lícových cihel je provětrávána.


She architect
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
schody
05.12.19 09:08
...
Daniel
09.12.19 01:52
povedené
veronika p.
11.01.20 11:43
Schody do nebe
Peťa
22.06.20 11:54
zobrazit všechny komentáře