Rodinný dům v Hloubětíně

Rodinný dům v Hloubětíně
Projekt:2015
Realizace:2018
Užitná plocha:230 m2
Zastavěná plocha:250 m2


Pozemek
Celý pozemek se skládá ze dvou menších parcel, které vytváří tvar L se strmým svažováním sever směrem. Díky tomu tato strana vyniká výjimečnými výhledy na okolí. Parcela se nachází ve velmi klidné lokalitě Praha-Hloubětín, s dobrým dopravním napojením do centra Prahy. Jižní strana parcely navazuje na přilehlou komunikaci.

Koncept domu
Zadáním klienta byl klidný dům s cílem dosáhnout dostatečného proslunění ze severní i jižní strany objektu. Celá stavba je do jisté míry předurčena terénním reliéfem, který svádí k vytvoření trojpodlažního celku. Toto řešení efektivně využívá vnitřních prostorů z hlediska oslunění. Dům je zónován ve smyslu horizontálního členění tak, aby se komunikace schodiště využívala co nejméně – ideálně přes jedno podlaží. Nástup do domu je tedy v úrovni terénu vzhledem k příjezdové komunikaci, tzn. při vertikálním členění uprostřed tří výškových úrovní.

Samotná stavba je řešena jako bytová jednotka charakteru 6+kk (obsahuje klasickou dispozici 5+kk + samostatnou jednotku, která bude mít vlastní vstup a hygienické zázemí). Zahrada je pozicí domu rozdělena na část severní s velkou terasou a výhledy do okolí a část jižní obsahující mimo jiné skrytou terasu pod úrovní terénu, která vytváří intimní zákoutí.

Dům má jasnou a přímou ideu – zisk slunce, zisk výhledů a příjem komfortního a plnohodnotného bydlení dle požadavků klientů. Dětské pokoje jsou umístěny ve třetím podlaží a obráceny k jihu, kde je udrženo soukromí uživatelů díky vyvýšení patra nad ulici. Tato pozice umožňuje příjem slunce prakticky po celý den. Společenská zóna (obývající pokoj, kuchyňský kout …) umístěna v nejnižším podlaží skýtá možnost přímého propojení této části se zahradou.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Master Design s.r.o.