Rodinný dům Hodkovičky

Rodinný dům Hodkovičky
Spolupráce:DMAE Architects | Alžběta Vrabcová
Realizace:2016
Užitná plocha:130 m2
Zastavěná plocha:148 m2
Plocha pozemku:1200 m2Na poměrně složitém pozemku, a to jak tvarově, tak profilací terénu je umístěna nadstandardní městská vilu v klasické bodové zástavbě staré části obce Hodkovičky.
Vila poskytuje pro čtyřčlennou rodinu maximální komfort pobytu ve městě. Právě členitost terénu a poměrně rozsáhlý obsah zadání byly výzvou. Důraz byl kladen, aby z každého pokoje bylo možné vystoupit na zahradu, ať stojíte v jakékoliv části domu, jste vždy měli vizuální kontakt s přírodou. Vznikl tak jedinečný projekt, kdy zahrada je okolo domu jako neproniknutelná hradba, a to hned v několika úrovních: v rostlém terénu i u střešní terasy a zahrady.
Nástup do domu je vzhledem k modulaci terénu do horního patra, které je soukromé. To je rozděleno na část dětí a část rodičovskou. Schodiště sestupuje do spodního patra přesně v té části, kde je vidět zároveň obě strany obytného "elka" domu. Vstup z úzkého průchodu schodiště do objemově nejzajímavější části domu dá nadechnout a vychutnat si tak srdce domu - integrované atrium s celou zahradou.
Vnější podoba domu by měla být jednoduchá a nadčasová s důrazem na klasické materiály. Tedy použití travertinu a dřeva bylo jasnou volbou. Právě i tyto dva materiály se pak objevují i v interiéru. Vše je doplněno jemnou černou linkou v podobě rámu oken, oplechování atiky a zábradlí.
Dům je navržen v autorském designu od konceptu až po detailní návrh interiéru včetně jednotlivých kusů nábytku jako originálů právě pro tento jedinečný projekt.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ATELIER KUNC architects, s.r.o.