Restaurace SOHO

Restaurace SOHO
Restaurace se nachází v parteru domu, který byl postaven kolem roku 1530 na starších základech. V minulosti byl několikrát přestavován, poslední úprava byla z roku 1859, kdy vzniklo další patro a celé průčelí získalo novou fasádu. Interiéry byly poznamenané sádrokartonovými příčkami, které změnily původní dispozice. Naším záměrem bylo vrátit prostoru původní charakter i funkci. Kvality domu jsme zvýraznili a dotvořili novými detaily. Design má monochromatickou barevnost, abychom zvýraznili estetiku barevných asijských jídel.
Interiér jsme rozdělili na dva celky: světlou část restaurace a tmavou s kuchyní a toaletami. Restaurace má uprostřed bar a zázemí, které jsme ukryli do černého boxu se skladem a schodištěm, které vede do suterénu. Vznikl tak kontrast vůči barovému pultu s černobílého terazza. Na stropě jsme ponechali strukturu původních vrstev nátěrů, stěny sjednotili omítkou v kontextuální barevnosti. Mobiliář je jednoduchý, vyrobená z černé bukové překližky.
Nový výklad byl inspirovaný původním výkladcem včetně členění. Abychom interiér prosvětlili, je celý skleněný. Dva velké lustry definují dvě centra provozu. Doplňují je nástěnná svítidla a bodová světla u stolů.
autorská zpráva
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od GutGut Grau Architects