Rekreační domek na Mikulce

Rekreační domek na Mikulce
Spolupráce:Jan Kotora
Adresa: Sokolí ulice, Mikulka, Plzeň, Česká republika
Projekt:2016-17
Realizace:2017-19
Užitná plocha:40 m2
Zastavěná plocha:53 m2
Obestavěný prostor:195 m3
Mikulka město je moje letní kino
Drobná stavba v rekreační oblasti v Plzni na Mikulce vyrostla na nevyužívaném pozemku investora. Úkolem bylo “zapomenuté” zahradě vdechnout nový život a vytvořit harmonické místo. Vedle lokality je hlavní přednost (výhled), zároveň hlavním úskalím (terén). Určující byla motivace vše realizovat v reálném čase, dům i zahradu. Autoři zvolili jednoduchou formu, podlouhlý dům se sedlovou střechou, a umístili ho ve svahu tak, aby bylo možné zahradou projít bez překážek. V horní severní části přiléhá pozemek k frekventované pěší trase, tam je umístěna hustá vegetace
a v místě vzrostlého stromu autoři poskytli rozhled aniž by utrpělo soukromí uživatele. Dům stojí ve střední části terénu. Největší část zahrady na jižní straně, krytá domem, zůstává volná s rozhledem do kraje. Objekt je kompaktní, jednoduše uspořádaný, vstup s koupelnou, obytný prostor a ložnice. Podlahová plocha interiéru je rozšířena navazující terasou, v létě slouží jako venkovní obývák a v zimě zachovává pocit prostoru při pohledu ven. Dům je navržen pro celoroční užívání, proto autoři kladli vyšší nároky na konstrukce a vybavení. Obvodové zdivo je realizováno z keramických tvárnic s vnitřní tepelnou izolací, střecha je zhotovena na jednoduchém dřevěném krovu s titanzinkovou krytinou. Přímočaře autoři pracují s materiálem.
V projektu jsou všechny materiály přiznané, pohledové. Dřevo, beton, kámen, kov, keramika, sklo, všechny tyto materiály jsou opravdové a citlivě použité. Celek dotvářejí dřevostavba nářaďového domku, terasa, pergola, plochy kolem domu i vstupní portál.
architectureMADE
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od architectureMADE