Rekonstrukce letního domku v Humpolci

Rekonstrukce letního domku v Humpolci
Realizace interiéru:Profil nábytek, a.s.
Realizace:2018


Rodinný dům bungalového typu z roku 1964 se nachází na Panském vrchu, v lokalitě tvořené převážně domy a vilami z druhé poloviny 20. století. Jedná se o rezidenční oblast s velmi příjemným urbanistickým řešením a dynamickým terénem. Dům, původně obývaný jen manželským párem, byl zrekonstruován na víkendový domek s minimálními zásahy respektující dnešní potřeby.
Venkovní vzhled domu je v maximální míře zachován, byla repasovaná špaletová okna i dřevěné okenní rolety, které jsou výrazným motivem celé stavby. Veškeré úpravy byly provádění citlivě tak, aby nebyl narušen původní ráz domu. V interiéru došlo k drobným dispozičním změnám především z pohledu dnešního komfortu. Původně samostatná místnost kuchyně se propojila s obývacím pokojem a vznikl tak velký obytný prostor. 
Prostor propojuje původní zbroušená korková podlaha. Na nábytek je použita buková překližka v kombinaci s červenou probarvovanou MDF deskou, doplněné subtilní roksorovou konstrukcí či masivním modřínovým dřevem. Snahou bylo v maximální míře zachovat původní atmosféru a doplňovat jí jen drobnými intervencemi zajišťující současné potřeby.
Obývacímu pokoji dominují na čelní stěně obrazy od Lenky Burdové, pod kterými je umístěna jednoduchá police na květiny a knihy. Do budoucna se právě v tomto místě počítá s možným vstupem do půdního prostoru. U okna do zahrady stojí původní stůl se židlemi, uprostřed místnosti je sezení s původními křesly. Prostor obývacího pokoje a kuchyně propojuje barový stůl s roksorovými židlemi. Kuchyňská linka je řešena velmi minimalisticky a účelně, spodní skříňky v barvě champagne, horní z probarvované červené MDF desky s naddimenzovanými kruhy pro otvírání.
Dům má dvě, dnes již oddělené, ložnice s výhledem do zahrady. Nový nábytek je jen ten nejnutnější, postele a pracovní stolek, v druhém pokoji navíc nízká úložná skříňka sloužící k posezení. Původní vestavěné skříně v hale byly opraveny a jako úložný prostor společně s komorou uprostřed dispozice postačují.
Ve dveřích do koupelny a na záchod jsou vyříznuta kruhová okna, která tak do poměrně tmavé chodby přináší světlo. Koupelna je dispozičně upravena, na stěnách je světle šedý keramický obklad, na podlaze, stejně jako v předsíni a na wc, litá epoxidová stěrku s drobnými chipsy v modrých odstínech. Spojujícím motivem je na provázcích zavěšená tyč na ručníky, která se objevuje v předsíni na kabáty a v kuchyni na utěrky.
schwestern
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Skvela praca
hdng
06.03.20 01:22
Radost
Lukáš Velíšek
13.03.20 09:19
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Schwestern