Rekonstrukce letenského bytu

Rekonstrukce letenského bytu
Adresa: Ovenecká, Letná, Praha, Česká republika
Projekt:2015
Realizace:9.2017
Užitná plocha:105 m2


Byt se nachází v nově zrekonstruovaném bytovém domě v blízkosti Letenského náměstí. Dispozici navrženou developerem jsme upravili na míru požadavkům mladého páru.

Rezidenční byt s malým balkónkem má rozlohu 98 m², patří k němu i vlastní parkovací stání řešené zakladači.

Byt byl od developera předán ve stavu shell and core, což je ideální stav pro návrh i samotnou realizaci. Přesto jsme se nevyhnuli stavebním úpravám vyplývajícím z nově navržené dispozice – rozvody elektroinstalací, úpravy a změny pozic stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, nový sádrokartonový strop.

Bytu jsme chtěli částečně navrátit původní charakter, který byl nyní daný už jen špaletovými okny. Dveře jsme proto zvolili obložkové profilované a na míru, které jsme oproti původnímu návrhu zvýšili. Podlaha je v obytných místnostech dřevěná a parkety, které jsme zvollii v atypicky větším rozměru, jsou skládány ve francouzském stylu. Záměrem bylo tyto původní prvky kombinovat s industriálními a barevnými detaily. Jednotná linka bytu se prolíná v modré barvě, která je použita např. v malbě na cihlové stěně v obývacím pokoji, na sedací soupravě, v modré mozaice v koupel-ně okolo vany, ale také na dveřích do soukromé koupelny v ložnici. Industriální prvky se pak opa-kují v kovu, ktrerý je využit v různých podobách, jako posuvné dveře oddělující vstup od obytného prostoru, knihovna z roxorových prutů nebo plech za kuchyňskou linkou. Velkou váhu jsme také dali na výběr topení – litinová tělesa doplněná o retro černé ventily. Celý interiér je laděn jako celek včetně vybraných doplňků a dekorací.

Černá dlažba na podlaze ve vstupní hale opticky rozděluje vstup do bytu od obytné části. Posuvné ocelové zrcadlo vyrobené na míru skrývá elektrorozvaděč. Před ním je umístěno betonové křesílko.

Černý box, který přechází ze vstupní haly do hlavní obytné místnosti, ukrývá jak úložné prostory pro boty a kabáty, tak veškeré spotřebiče v kuchyni. Je na něm použita překližka mořená na černo v kombinaci s dvířky v tabulové barvě. Samotná překližka je pak nepravidelně skládaná. Nízká část kuchyně je v bílém laku v kombinaci s ocelovými plechy ponechanými v přirozené barvě po válcování za tepla. Plech je použit v atypickém opláštění ostrůvkové digestoře, na dvířkách pod dřezem i v celku za kuchyňskou linkou.

Pracovní deska na kuchyni je kombinací bílého a černého corianu. Jídelní stůl je součástí ostrůvku a je vyroben z dubového mořeného masivu. Jednotlivé dubové fošny jsou propojeny roxorovými pruty.

Šatní skříně v ložnici jsou také vyrobeny na míru a mají atypicky frézovaná dvířka. Jako úchytky jsou v celém bytě použita lana.

Propojení koupelny s ložnicí fixním zasklením bylo přání klientů, které jsme rádi dodrželi. Výrazným prvkem je zde také postel Hastens, kterou jsme doplnili o překližkové čelo na míru a volně stojícími nočními stolky.

Koupelny jsou řešeny minimalisticky. Ve větší z nich je použita mozaika okolo vany v návaznosti na betonovou voděodolnou stěrku. Nábytek je zde z mořeného masivu.

Druhá z koupelen je kombinace šedé dlažby a obkladu imitující beton v kombinaci s bílou voděodolnou malbou. I zde se objevuje ocel, a to na rámu skla do sprchy a zrcadla. Industriálně je laděn i výber osvětlení, a to nejen u umyvadel, ale i ve zbytku bytu.
SMLXL
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od SMLXL