Rekonstrukce bytu v Holešovicích

Rekonstrukce bytu v Holešovicích
Realizace:2018
Užitná plocha:45 m2


Na ploše 45 m² a dispozici 2+1 jsme s klienty vytvořili lehký, vzdušný, světlý prostor.

Malé byty této klasické dispozice často bývají přeplněné, stísněné a nepřehledné, zbývají jen úzké uličky pro průchod mezi nábytkem, věcmi, příčkami a spoustou dveří. Zde jsme se snažili dosáhnout pravého opaku. I na tak malé ploše byl pro návrh interiéru zásadní pocit volnosti, lehkosti, možnost se nadechnout a nechat prostor působit velkoryse, jak jen to bude možné. V dispozici šlo o několik menších zásahů, byla zrušena nepotřebná chodbička do kuchyně, která je nově propojená přímo s obývacím pokojem, dále byla zrušena šatna v obývacím pokoji. Díky tomu je při pohledu od vstupu do bytu vidět rovnou do hlavního obytného prostoru, do kterého denní světlo přichází z obou stran, posuvnými dveřmi, které zůstávají většinou otevřené, i z ložnice.

Byt jsme fotili téměř po roce užívání a měli jsme radost, že se ukázalo, že tato čistota a lehkost zůstala zachovaná, evidentně odpovídá životnímu stylu klientů, milovníků designu a aktivních lidí, kteří nemají tendenci byt zaplnit zbytečnostmi.

Protože pro život s budoucí větší rodinou není tento byt úplně perspektivní, vyplatilo se investovat především do kousků, které se mohou společně s klienty časem přestěhovat (křišťálový lustr Neverending Glory od studia Plecháč&Wielgus a solitérní knihovna Master&Master).
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Magda Palečková