Rekonstrukce bytu pro rozrůstající se rodinu

Rekonstrukce bytu pro rozrůstající se rodinu
Pro své vysněné bydlení klienti toužili po moderním, čistém a jednoduchém interiéru. V klasickém činžovním domě jsme navrhli rekonstrukci, která odrážela jejich požadavky na městský styl života, ale zároveň počítala s jednou zásadní životní změnou, která na ně měla již brzy čekat v porodnici…

Architektonickou studii k tomuto projektu připravovaly architektky studia 2MAD Hanka Novotná a Tereza Pecárová. Klientům se jako inspirace líbila naše jiná realizace – rekonstrukce mezonetového bytu ve skandinávském stylu. Zde našli inspiraci nejen v barevné tonalitě interiéru, ale také v použití kvalitních materiálů a designových doplňků. Klienti neměli moc specifických požadavků a hlavně nám důvěřovali. Za nás ideální spolupráce.

ZMĚNY V INTERIÉRU
Hlavní dispoziční úprava spočívala v propojení původního kuchyňského koutu s obývacím pokojem. Propojení dosáhli díky vybourání dělicí stěny, zůstal pouze nosný sloup. Kuchyňský ostrůvek a na něj navazující jídelní sezení s lavicí nově tvoří centrální bod hlavního prostoru. Další změnou vůči původnímu návrhu developera bylo otočení sezení v obývacím pokoji. Dispozice místnosti vybízela k umístění rohové sedačky pod okna, tak to ale nechtěli. Zvolili sedačku jednoduchou a umístili ji obráceně, tedy tak, aby z ní byla vidět obě okna.

Materiálově je byt navržen velice čistě – dřevo v přírodním tónu a barevná paleta v odstínech bílé, černé a šedé.
Důležitou roli hraje dřevěná masivní podlaha z tradičních parket, moderní vzhled jim dodává způsob pokládky, takzvaný francouzský stromeček.

Zajímavým prvkem je šatní skříň v ložnici klientů, která v sobě skrývá dveře do koupelny. Koupelna je přes nábytkovou skříň propojená s technickou místnosti, kde je pračka se sušičkou. Skříň je přístupná z obou místností, což zjednodušilo proces přemísťování prádla mezi koupelnou a prádelnou.

JAK SE V NOVÉM BYTĚ BYDLÍ?
Klienti byli z výsledku nadšení a v závěru ho komentovali se slovy:
"Vypadá to super. Dokonce jsme se trochu divili, jestli tady opravdu bydlíme."
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od 2MAD