Rekonstrukce bytu v Černých Polích

Rekonstrukce bytu v Černých Polích
Projekt:02 / 2018
Realizace:06-11 / 2018
Užitná plocha:166 m2


Dodavatel stavby: BalaSTAV, s.r.o.
Dodavatel interiéru: D-Smržovský s.r.o.
Fotografie: Eliška Čičmanská
Byt se nachází v domě z roku 1928 v Černých Polích v Brně. Předchozí majitel ho chtěl rozdělit na tři bytové jednotky, což se nakonec nepovedlo, proběhly zde ale rozsáhlé bourací práce. Původní podobu bytu tak bylo možné vypátrat jen podle založení příček v podlahách.
Návrat k původní dispozici jsme zavrhli, byt už nebyl vhodný k současným požadavkům na rodinný život. Kuchyně se zázemím pro služku a koupelna byly malé a daleko od obytných místnosti.
Dnes vstupujeme do prostorné haly s kulatým rohem, odtud bud do pokoje pro hosty a malé koupelny s WC nebo můžeme pokračovat do pracovny a technické místnosti. Přímo naproti vstupu se dvoukřídlými, prosklenými dveřmi otvírá hlavní obytný prostor. Největší místnost v bytě je jídelna s kuchyňskou linkou a pracovním pultem. Ta je původními posuvnými dvoukřídlými dveřmi o šířce 2,6m napojena na obývací pokoj s arkýřem.
Z haly se chodbou dostáváme do soukromé části bytu, prostorné ložnice, dětského pokoje a velké koupelny s wc.
Cely interiér je provázán dubovými parketami a dubovými masivní policemi v kombinaci s bílým lakem. Jídelna je doplněna zrenovovanou dobovou jídelní sestavou.
Konceptem bylo zachovat noblesu prvorepublikového bytu a zároveň vytvořit moderní funkční bydlení odpovídající současnému stylu života.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
D.
12.12.20 09:11
zobrazit všechny komentáře