Realizace interiéru i exteriéru vily v Jihlavě

Realizace interiéru i exteriéru vily v Jihlavě
Hlavní ideou bylo využít svažitého terénu a vytvořit dvě oddělené hmoty domu, které vyhoví odlišným požadavkům. Vrchní hmota domu měla za cíl vytvořit bariéru od veřejného prostoru, hluku města a pohledu lidí z ulice. A z druhé strany propůjčit nekonečný výhled do krajiny. Spodní hmota měla poskytnou soukromí a klid pro obyvatele domu. Snahou bylo vytvořit dům s prosklenými okny, který by zajistil propojení zahrady s interiérem a navodil tak příjemný pocit splynutí s přírodou.

Pozemek je svažitý a nabízí úchvatný výhled na zdejší lesy a louky. Jedná se o dvoupodlažní dům, jehož uspořádání reaguje na svažitý terén. Z ulice je vidět pouze první podlaží domu, jež tvoří bariéru od veřejného prostoru. Podzemní podlaží domu je schované v terénu a navazuje na impozantní zahradu obklopující celý dům. V podzemním podlaží domu se nachází ložnice s koupelnou, dětské pokoje, koupelna, záchod, technická místnost, sauna a posilovna. V prvním podlaží jsou směrem do ulice umístěny místnosti bez oken, tak aby bylo zabráněno pohledům zvenčí. Jedná se o hlavní vstup a garáž. Směrem na jih, východ a západ jsou umístěny místnosti, jako je hala, obývací pokoj s kuchyní i jídelnou a pracovna. Žádný z obytných prostor není ochuzen o zahradu. V podzemním podlaží mají všechny pokoje přístup do zahrady. V prvním podlaží je přímý přístup do zahrady nebo na navazující venkovní terasu poskytující výhledy do okolí. Zahrada je velmi členitá je tvořena z listnatých stromů, okrasných trav, krásně kvetoucích keřů a květin doplněných o kámen prostupující celou zahradou. Nachází se zde venkovní kuchyně s posezením, bazén a velké ocelové ohniště.

Konstrukce domu je tvořena z monolitického železobetonu a ocelových sloupů, doplněna hliníkovými okny Schüco od Dafeplast, podlahovým a stropním vytápěním a chlazením v podhledu. V interiéru i na fasádě domu je použitý keramický obklad v dekoru dřeva. Interiéry jsou laděny do světlých barev a jsou vybaveny atypickým nábytkem na míru.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Robert
03.09.20 03:22
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od de.fakto