Radnice a kulturní dům Chlumec

Radnice a kulturní dům Chlumec
Spolupráce:Jan Binter
Adresa: Muchova 267, Chlumec, Česká republika
Investor:Město Chlumec, místostarosta Petr Jirásek
Projekt:2015-18
Realizace:2016-19
Zastavěná plocha:1550 m2


Projekt: Correct BC, s.r.o., Petr Dlouhý
Návrh celkové rekonstrukce kulturního domu a kina včetně vytvoření nového sídla radnice.
Kulturní dům a kino v Chlumci vzniklo v 70. letech 20. století v rámci radikální přestavby původně středověkého města v 70. letech. Tehdy došlo také k plošné asanaci centra a vybudování nové struktury z panelových domů. Budova byla konstruována jako dvojpodlažní, podsklepený prefabrikovaný skelet a vznikla na 2 etapy – nejdříve KD a potom kino. Zřejmě proto nebyly obě budovy pro návštěvníky provozně propojeny, v místě jejich styku byla umístěna varna restaurace, již dlouho nefunkční.
Vedení města, které je vlastníkem budovy, rozhodlo o přesunutí úřadu z pronajímané budovy na náměstí právě do prostorů KD. Ukázalo se, že stavba je dobře přestavitelná na částečně nové využití. Hlavní změnou se pak stalo propojení obou budov do jednoho organického celku, s jasně artikulovanými vstupy a čitelnou hierarchií. Novým prvkem se stala vstupní věž s hodinami a hlavní vnitřní schodiště s výtahem. Interiéry byl kompletně modernizovány a vyměněna domovní technologie. Plášť budovy byl opraven a zateplen, řada otvorů byla přeformátována.
Součástí návrhu byla i rekonstrukce vstupní terasy a přilehlého náměstíčka, včetně návrhu dlažby, schodišť a nové výsadby stromů.
Ondřej Tuček
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Ondřej Tuček, Viktor Tuček ml.