Prodejna zakázkového krejčovství Janek

Prodejna zakázkového krejčovství Janek
Adresa: Soukenická 3, Nové Město, Praha, Česká republika
Investor:JANEK spol. s r.o.
Projekt:2017
Realizace:2017
Užitná plocha:70 m2


Projekt řeší designový přerod obchodu s konfekčními košilemi na showroom zakázkového krejčovství s mnohem širším sortimentem. Jedná se o obchod v historickém centru Prahy. Nově navržená prodejna se má stát novou vlajkovou lodí obchodů firmy JANEK.
Naší snahou bylo elegantním a efektním způsobem představit celý sortiment firmy. To je pánskou společenskou modu: košile, obleky, svetry, kabáty ale i různé doplňky a zakázkové boty. Kladli jsme důraz na představení jednotlivých kusů sortimentu jako solitérních objektů, které budou mít prostor vyniknout.
Vlastní prodejna se skládá ze dvou částí. Směrem do ulice je za výlohami umístěný showroom přístupný všem návštěvníkům. V zadní části je navržena místnost, která slouží jako krejčovský salon pro zadávání zakázek s objednanými klienty.
Hlavním výtvarným motivem prodejny je stěna z vertikálně kladených válců různých průměrů, na kterých jsou navinuté látky používané k výrobě košilí. Jednoduše jsme použili charakteristický prvek známý ze všech krejčovských dílen. Stěna s logem tvoří pomyslná záda a sjednocuje celý prostor showroomu. Inspirativním prvkem původního interiéru byly ploché klenby, které dávají prostoru osobitý charakter a odlišují jej od obchodů třeba v obchodních centrech. K prezentaci produktů jsme navrhli co možná nejsubtilnější systém černých polic, které jsou kotvené do štíhlých stojek vinoucích se téměř přes celou výšku místnosti. Tuto strohou kompozici bílé a černé jsme oživili dvěma solitérními stoly se skleněnými vitrínami, které jsou vyrobený z dubové dýhy v přírodním odstínu. Stěny prodejny jsou pokryty světle šedo-béžovou tapetou s jemným motivem připomínajícím tkaninu. Zadní místnost - místnost pro zadávání obleků je navržena spíše v jednoduchých odstínech šedé, aby barevně nerušila při výběru nejrůznějších látek a ladění jednotlivých "oděvních komponentů".
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od NEW HOW architekti