Přestavba bytu v Šumperku

Přestavba bytu v Šumperku
Adresa: Sadová 13, Šumperk, Česká republika
Investor:Eva, Jirka, Mikuláš a Ema
Projekt:2017
Realizace:2018
Užitná plocha:120 m2


Hlavní myšlenkou návrhu bylo vytvoření prostorného společenského prostoru, který bude splňovat nároky klientů na bohatý společenský život, vytvoření variabilního prostoru dětské herny a úprava ložnicové a koupelnové části tak, aby působili čistě a prostorně. Zárověň bylo zapotřebí přemýšlet nad další fází úpravy, ke které dojde v příštích letech a která zpřístupní další podlaží půdy a kde budou vytvořeny dětské pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Dispoziční úpravy tedy respektovaly i možnost rozšíření celého prostoru.
Při ztvárnění interiéru bylo využito jednoduchých linií a přírodních materiálů (dubového dřeva) v kombinaci se sklem a bílým nábytkem. Na míru zpracované výplně dveřních otvorů pak doplňují čistý volně proplouvající prostor.
Světlý kuchyňský kout je doplňen designovými prvky. Stejně tak hlavní obytný prostor doplňují originální kousky nábytku, jejichž výběr mělo na starosti studio Eklektik. Samotnou obytnou část pak zakončuje stupňová platforma kombinující možnost sezení, knihovny a úložného prostoru s možností odpočinku na úrovni parapetu okna s výhledem na střechy šumperského historického jádra.
Koupelna je vybavena velkou volně stojící vanou, která dominuje prostoru, který je opět doplněn originálním nábytkem a podtržen výběrem výrazné dlažby.
UYO architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od UYO architekti