Penthouse F6.1

Dům na domě

Penthouse F6.1
Objekt penthouse prakticky funguje jako samostatná vila umístěná na bytovém domě.
Dispozičně je navržen ve tvaru kříže. To umožňuje oddělení jednotlivých funkcí jako je jídelní část, obytná zóna, zóna dětských pokojů a zóna spaní do samostatných celků. Každé křídlo kříže má ke své funkci samostatnou terasu. V jádru dispozice je výtah a schodiště, které penthouse propojují s objektem.
Toto jádro je v interiéru zdůrazněno tmavou stěrkou a tvoří centrální pilíř bytu, okolo které dispozice volně plyne.
Hlavním benefitem celého bytu jsou nádherné výhledy a fasáda, která dá těmto výhledům vyniknout díky velké ploše prosklení.  Exteriér celého města jakoby vniká do interiéru. Proto je dispozice obytné části navržena s maximálním důrazem na otevřenost. Hned od vstupních dveří tak vznikají překvapivé průhledy. Velké prosklené plochy fasády ale zároveň přinášejí problém s přehříváním v letních měsících. Tomu je zabráněno pomocí systému chlazení, který perforací v podhledu podél celé fasády nechá padat pomalý proud studeného vzduchu. Interiér tak není rušen mřížkami a zároveň ani hlukem chladících jednotek.
Kuchyň je od jídelny oddělena kamenným ostrůvkem, jídelně dominuje velký stůl z dřevěného masivu. Ten byl díky své velikosti a hmotnosti, společně s pianem, do bytu dopravován jeřábem.
Ke každému křídlu náleží samostatná koupelna. Proto se jejich vzhled liší tak, aby korespondovaly s jednotlivými funkčními celky. Master koupelna navazuje na šatnu a je barevně sladěná s dýhou šatních skříní. V koupelně pro dva chlapce v teenagerovském věku byla požitá drobná modrá mozaika v kontrastu s velkoformátovým obkladem na celou výšku místnosti.
Osvětlení je řešeno pomocí částečně zapuštěných svítidel od firmy Deltalight, v obytné části jsou variabilně usazena na liště, díky tomu je možné tvořit různé světelné nálady. Centrální svítidlo obývacího pokoje pochází z dílny firmy Sattler. Nad nočními stolky ložnice visí svítidla španělské firmy Marset.
Jana Schnappel Hamrová
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Objectum