PECka pekárna

PECka pekárna
Investor:PECka pekárna
Realizace:2022
Užitná plocha:500 m2


Fotograf: Ondřej Kutaš
Návrh interiéru bistra PECka v Gongu v Dolní oblasti byla opravdová architektonická výzva.

Multifunkční aula Gong vznikla vestavbou do bývalého plynojemu z roku 1924 v Dolní oblasti Vítkovice. Spojením vize Jana Světlíka a architekta Josefa Pleskota dalo vzniknout jedinečné industriální stavbě, jejíž součástí je multifunkční sál, galerie, vzdělávací posluchárny a občerstvení.

Původní kavárna Marilyn zůstala díky covidu prázdná až do doby, kdy ji převzal podnikatel v gastronomii Tomáš Polák. Ten otevřel již několik podniků v centru Ostravy a nyní zamířil do Dolních Vítkovic. Koncept bistra PECka, jak odkazuje již název, spočívá v přípravě pravé neapolské pizzy a čerstvě upečeného chleba díky vlastní peci umístěné přímo v provozovně.

Prostoru za barem vévodí italská pec na pizzu a regály s čerstvě napečeným chlebem. Za barem jsem se odvážila doplnit jinak ryze industriální interiér dřevěnými prvky, abych alespoň trochu přiblížila atmosféru pekárny.

Industriální charakter interiéru jsem doplnila jednoduchým nábytkem – stolečky na kovové podnoži s tenounkou deskou, židličkami v šedých a kovově pastelových tónech a dominantní sedačkou v cihlové barvě. Velikost sedačky jsem zvolila proporčně adekvátně k monumentálně působícímu industriálnímu prostoru bývalého plynojemu. Sedačka i italská pec za barem jsou záměrně jako dva dominující prvky voleny ve stejné cihlové barvě.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Barbora Štefková