2 komentáře
Všechno (snad) dobře dopadne.
| 07.12.23 12:14
No, tak já doufám, že se tomu jednou zasmějeme a život půjde dál...
Budou na hlavním nádraží i uzavřené prostory?
Lucie Jirková
| 14.12.23 01:53
Tento koncept budovy sám o sobě nevypadá špatně, ale mně osobně na to vadí právě ta otevřenost/propojenost s venkovním prostorem parku. A to ne z hlediska, že by to nevypadalo dobře, ale z hlediska toho, že člověk vždy na nádraží dorazí s předstihem, aby mu vlak neujel. A rád si počká v teple. Představa, že je zima, já nestihnu vlak a hodinu čekám v podstatě venku, je poměrně děsivá. V současnosti se můžu někde v prostoru nádraží usadit s knihou nebo postávat někde poblíž světelných tabulí v teple. V tomhle konceptu to ovšem vypadá tak, že se sice můžu ohřát v obchodě nebo u kávy, ale jinak je ten prostor, kde mohu čekat v teple, poměrně omezen.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Henning Larsen Architects