Novostavba základní umělecké školy Rajhrad

Novostavba základní umělecké školy Rajhrad
Adresa: Masarykova 730, Rajhrad, Česká republika
Projekt:2016-17
Realizace:2018-19
Zastavěná plocha:361 m2
Plocha pozemku:464 m2
Obestavěný prostor:2320 m3


Dodavatel stavby: DIRS Brno, s.r.o.
Fotografie: Jan Martínek
Novostavba základní umělecké školy v Rajhradě se nachází na místě původního objektu (řadového rodinného domu), který sloužil jako hudební škola. Původní objekt byl však kapacitně i technicky nevyhovující a proto vedení školy přistoupilo k myšlence rekonstrukce. Díky technickému stavu budovy však musel být dům zbourán a na jeho místě tak mohla vyrůst škola nová.
V rámci projektu byly řešeny všechny stupně dokumentace, tj. od architektonické studie, přes dokumentaci pro stavební povolení a prováděcí dokumentaci, až po spolupráci při realizaci v podobě autorského dozoru.
Novostavba má půdorys písmene U. Skládá se z uličního objektu se sedlovou střechou, dvorního objektu s plochou střechou a jednopodlažního krčku, který dva hlavní objemy propojuje a vytváří mezi nimi dvůr. Umělecká škola má obory: hudební, výtvarný a taneční.
Objekt je materiálově sjednocen světlou fasádou a kamennými prvky. Na fasádě je použit obklad z travertinu. Parapety, ostění a nadpraží jsou obloženy černou žulou. Sedlová střecha je pokryta hladkými betonovými taškami v barvě terracotta. Plochá střecha spojovacího krčku je zelená. Výplně otvorů jsou hliníkové v béžové barvě, otvíravé části jsou v barvě antracit. Podlaha dvorní části včetně oplocení k sousedovi jsou z režných cihel. V interiéru je nejvýraznějším materiálem cementová stěrka na podlahách, bílé omítky a dřevěné obklady v dýhovaném provedení dubu.
JEČMEN-CAHA architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od JEČMEN-CAHA architekti