Muzeum Nadace Metoděje Vlacha

Muzeum Nadace Metoděje Vlacha
Spolupráce:Ludvík Holub, Pavel Lupač, Daniela Šimková
Adresa: Regnerova 293, Čejetičky, Mladá Boleslav, Česká republika
Projekt:2009-12
Realizace:2013


Od prvního veřejného letu letadla sestrojeného Metodějem Vlachem v Mladé Boleslavi uplynulo již více než 100 let. I pro připomenutí této události bylo v Mladé Boleslavi vystavěno muzeum letectví, unikátní svým rozsahem i plánovaným obsahem.
V muzeu-hangáru lidé uvidí přes 30 letadel včetně 11 plně funkčních replik z Nadačního fondu Metoděje Vlacha, které si bude možné skutečně vyzkoušet. Kromě toho objekt nabídne množství interaktivních prvků pro poučení i zábavu, prostory pro různé akce, přednášky i setkání nejen pro specialisty ale i pro laickou veřejnost všech věkových kategorií.
Objekt má sloužit jako veřejně přístupné letecké muzeum Metoděje Vlacha, kde jsou vystaveny repliky i originály starých letadel, ukázky letecké techniky, dobové plakáty, dokumenty, letecké poháry apod., ale také letecké simulátory. Zároveň zde budou probíhat prezentační a naučné akce pro odbornou i laickou veřejnost. Do severního rohu je umístěna vyhlídkové věž a tak zvaná seskoková věž vybavená interaktivními prvky, určená pro simulaci pádu na padáku pro zájemce z řad veřejnosti.
Součástí muzea je také administrativní část pracovníků muzea, zázemí pilotů, přednáškový sál a kavárna s vlastním zázemím.
Zároveň musí část objektu sloužit i jako klasický hangár, protože některé vystavované exempláře jsou funkční stroje a jsou využívány při leteckých dnech a podobných akcích. A jelikož jsou tyto stroje provozovány a na místě servisovány, je možné využít je také pro účely expozice muzea, kdy návštěvníkům se takto naskytne jedinečná možnost nahlédnout také do ústrojí funkčních strojů a tajů jejich údržby.
Hlaváček - architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Hlaváček - architekti, s.r.o.