Moon Club

Moon Club
V pulzující Dlouhé ulici v centru Prahy dostalo spojení ateliérů Formafatal a Machar&Teichman příležitost navrhnout tajemný Moon club.

Nově otevřený klub přináší nový pohled na design v této lokalitě. Zadáním investora bylo navrhnout podnik, který by svým vzhledem a kvalitou detailu posunul laťku současné konkurenci výše.
Prostory, které původně sloužily pro administrativu, jsou navázány na centrální dvoranu s prosklenou střechou. Ta představovala hlavní výzvu jak z hlediska uchopení prostoru, tak z technického hlediska, a to především v otázce akustiky, které byla věnována velká pozornost. Zvolené řešení, jako je zdvojený skleněný strop, různé akustické předstěny a omítky jsou integrovány do celkové koncepce interiéru.
Skloubení původní dispozice s požadavky na provoz klubu vyústilo ve vytvoření několika různých zón. Podél dvorany jsou tak v původních klenutých prostorech vytvořena útulná zákoutí s loungovým nábytkem a intimním osvětlením, v další části je např. taneční parket. V patře je pak možné z pavlače pozorovat dění okolo baru nebo se přesunout do některého ze salónků anebo jít nasát atmosféru Alchymist baru.

Hlavním motivem, jak už je patrné z názvu klubu, je měsíc. Téma – tajemnost soumraku a noci, alchymistická mystika. Stěny jsou zahaleny do patiny, která prostupuje celým prostorem a interiér klubu o rozloze 740 m², i přes jeho rozmanitost, sjednocuje.
Každý prostor měl reprezentovat svým interiérovým řešením odlišnou atmosféru, přinášet nový zážitek, avšak stále ve spojení s hlavním tématem tajemna a mystiky.
Použité materiály a barevnost se v jednotlivých částech klubu proměňují – patinované plechy, opalované dřevo, masivní dřevěné kostky, postářená zrcadla, malby ornamentů na zdech či různobarevnost sametů na polstrovaném nábytku.
Významnou úlohu v interiéru hraje atmosféra tvořena rozvrstvením osvětlení v různých intenzitách, skryté podsvícení, designová svítidla nebo svítící objekty.

Celému klubu dominuje centrální bar, nad kterým se vznáší siluety měsíce. Tři velké kruhové lustry se společně se zavěšenými shluky válcových svítidel zrcadlí v proskleném stropu jako noční obloha a celý prostor tak prohlubuje a nabývá na magičnosti.
Bar je obložen zlatavým vlnitým plechem a je zakončen vysokou půlkruhovou stěnou z opalovaného dřeva, na jehož vrcholu je místo pro DJ. Motiv kruhu je všudypřítomný.
Už z ulice dohlédnete do hlavní dvorany s centrálním barem, a to skrz bývalý průjezd, kde se nachází první bar. Dřevěné dlažební kostky na podlaze jsou zvoleny záměrně, vycházejí z původní funkce prostoru.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od formafatal MACHAR & TEICHMAN