Meandr

Meandr
Architekti budovy:Ehl&Koumar architekti
Adresa: Corso Pod Lipami, Řevnice, Česká republika
Projekt:2017
Realizace:2018-19
Užitná plocha:319 m2


Meandr, pojmenovaný podle nedaleko se vlnící řeky Berounky, je komorní co-working, poskytující prostor několika freelancerům a menším firmám. Nachází se v developmentu Corso Pod Lipami v Řevnicích od Ehl&Koumar architekti. Sdílený pracovní prostor je umístěný ve dvou galerií propojených podlažích a je přístupný přímo z veřejného prostoru, z pěší spojnice mezi nádražím a náměstím.

Nosným prvkem konceptu sa stala estetika samotné stavební podstaty prostoru. Stěny jsou z monolitického železobetonu, konstrukce části mezipatra je z masivních ocelových nosníků s dřevěným stropem. Takovou rozmanitost jsme nepovažovali za nutné už ničím zakrývat ani vyhlazovat, chtěli jsme spíš zvýraznit její atypickou krásu. Struktura nerovností a defektů betonu natřeného na bílo vytváří neopakovatelný dekor stěn.

Architekti stavby navrhli v obvodových stěnách velkorysé okenní otvory, které prostor zaplavují množstvím přirozeného světla. Bíle natřené konstrukce jsou vyváženy dřevěnými podlahami a ostěními oken. Betonový strop je ponechaný v původní podobě. Přirozená barevnost použitých materiálů a bílých stěn je doplněná sestavou úložných a odkládacích prostor z modře mořené jasanové dýhy. Nábytek v jinak tlumených barvách doplňuje akcent několika výrazně červených prvků – židlí a kovových konstrukcí. Volně stojící nábytek byl rovněž vybrán nebo navržen z kvalitních a trvanlivých materiálů – masivní dřevo nebo dýha, překližka, lakovaný kov.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od MAAT